Zadzwonił telefon...

zglos interwencje 2017
Poniżej interwencje nad którymi obecnie pracujemy i pytania na które oczekujemy odpowiedzi od właściwych instytucji:

 1. Wiele dróg w Olkuszu wymaga pilnych napraw, jednak o Nas – mieszkańcach ul. Gęsiej już chyba w ogóle zapomniano. Dziura na dziurze i z każdym tygodniem jest coraz gorzej. Mimo że mieszkamy w samym centrum nikt nie interesuje się tym odcinkiem, a przecież właśnie na Gęsiej znajduje się placówka Warsztatów Terapii Zajęciowej. Stan nawierzchni jest dramatyczny, czy możemy spodziewać się poprawy warunków dojazdu do naszych domów, a uczestnicy zajęć do swoich sal?

Interwencja wysłana do UMiG Olkusz 5 czerwca.

2. Od rozstrzygnięcia tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza minęło ponad pół roku, a realizacja zwycięskich zadań jest na etapie… no właśnie jakim?! - bo chyba żadnym. Mamy czerwiec, a nawet jeden z projektów jeszcze nie doczekał się wykonania. Kiedy coś się ruszy w temacie?

Interwencja wysłana do UMiG Olkusz 5 czerwca.

3. Kiedy będzie zakończony remont ulicy Przemysłowej w Olkuszu? Dziwne, że ten 800-metrowy odcinek tej drogi jest remontowany od dwóch lat w trzech etapach i jak do tej pory nie został jeszcze ukończony. W końcowym odcinku droga jest praktycznie nieprzejezdna, tyle jest tutaj dziur. Dla kierowców dojeżdżających tu do swoich firm jest to prawdziwe utrapienie

Interwencja wysłana do UMiG Olkusz 9 czerwca.

4. Zauważyłem, że właściciele firm skupujących auta zaczęli ustawiać samochody na miejscach parkingowych i używać ich jako banerów reklamowych. Takie "stałe ekspozycje" blokują miejsca dla normalnych użytkowników dróg i najzwyczajniej w świecie rdzewieją i szpecą okolicę. Jest to na pewno na rękę tym firmom ponieważ w ten sposób nikomu nie płacą za miejsce reklamowe, ale czy jest to zgodne z prawem? 

Interwencja wysłana do UMiG Olkusz 24 czerwca.

5. Na drodze Olkusz - Bukowno wycięto drzewa zagrażające bezpieczeństwu - to fajnie. Nikt jednak nie usuwa pniaków i gałęzi wiszących nad drogą. Kiedy prace zostaną dokończone?

Interwencja wysłana do starosty olkuskiego 26 czerwca.

6. Ul. Bukowska (z Bukowna do Jaworzna) jest w fatalnym stanie technicznym. Czy nowy starosta może ma jakieś plany związane z remontami dróg? Wypada się interesować też drogami na peryferiach powiatu, a nie tylko w mieście.

Interwencja wysłana do starosty olkuskiego 26 czerwca.