Kasa za niezwykłe pomysły

Cztery organizacje z gminy Klucze dostaną pieniądze na realizację niezwykle ciekawych i nowatorskich projektów. Fundusze rozdzieliło Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze w ramach programu Działaj Lokalnie.
Bardzo ciekawy projekt przedstawiła nieformalna grupa pań z Klucz. “Mamuśki”, bo tak się nazwały, postanowiły stworzyć w miejscowym ośrodku zdrowia poczekalnię dla dzieci. Za 2,7 tys. złotych powstanie tam kącik zabaw wyposażony w specjalne meble, gry i zabawki, które umilą najmłodszym czas oczekiwania na wizytę u lekarza i zmniejszą związany z nią stres.
Z kolei 3,5 tys. zł dostało Stowarzyszenie Babiniec na projekt „Żyj zdrowo a nie fastfudowo”, który ma uświadamiać mieszkańcom gminy, jaki wpływ na zdowie i jakość życia ma to, co jemy.

Dotację w wysokości 2,5 tys. zł przyznano również Chrześcijańskiemu Stowarzyszeniu Dobroczynnemu na projekt  „Z piłką za pan brat”. W ramach tego przedsięwzięcia CHSD zakupi sprzęt sportowy i zorganizuje treningi dla dzieci z gminy Klucze. Zajęcia odbywać się będą w ramach treningów  drużyny „Trampkarz” na stadionie KS „Przemsza” w Kluczach. W ten sposób autorzy projektu chcą zagospodarować uczniom wolny czas i szukać nowych talentów piłkarskich. Jak twierdzi prowadzący treningi Paweł Wołkiewicz, utalentowanych młodych ludzi w gminie Klucze nie brakuje.
3,5 tys. zł otrzymało Stowarzyszenie Polska Sahara na utworzenie „Centrum informacji o pustyniach świata przy Pustyni Błędowskiej”.  Stowarzyszenie Polska Sahara planuje otwarcie stałej ekspozycji, prezentującej walory przyrodnicze i atrakcje Pustyni Błędowskiej oraz inne pustynne rejony świata. Wystawa najpierw będzie prezentowana w Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach, a od grudnia zostanie przeniesiona na zaadaptowane poddasze budynku Agencji Rozwoju Regionu Kluczewskiego.  Efektem przedsięwzięcia będzie także utworzenie i bieżąca aktualizacja strony internetowej poświęconej tej tematyce. W ramach inauguracji działalności centrum na 17 listopada zaplanowana jest sesja popularnonaukowa w Kluczach, zatytułowana „Łączą nas pustynie”, a 28 listopada polsko–afrykański „Wieczór międzykulturowy” w Chechle z degustacjami egzotycznych potraw, etniczną muzyką, warsztatami artystycznymi, prezentacjami filmów, zdjęć i mody afrykańskiej. Realizacja całego  projektu jest możliwa dzięki uzyskaniu przez Stowarzyszenie Polska Sahara dotacji w dwóch konkursach grantowych.

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!