Śpią nawet na korytarzach

W poważnych  tarapatach znalazło się przytulisko dla osób bezdomnych prowadzone przez Chrześcijańskie Stowarzyszenia Dobroczynne. Kontrola straży pożarnej i nowe, bardziej restrykcyjne przepisy przeciwpożarowe, spowodowały, że podczas najgorszych mrozów trzeba było zamknąć część przytuliska.
- Staramy się zapewnić naszym podopiecznym  możliwie najlepsze warunki pobytu. Po kontroli przeprowadzonej w naszej placówce przez Państwową Straż Pożarną okazało się, że obiekt przytuliska wymaga poważnych modernizacji. Wykonanie tak rozległych prac przerasta nasze możliwości finansowe – podkreśla prezes stowarzyszenia, pastor Daniel Wołkiewicz.


Konieczność wykonania modernizacji w okresie zimowym jest dla stowarzyszenia ogromnym problemem, bowiem właśnie teraz liczba jego podopiecznych jest bardzo duża i zwiększa się niemal każdego dnia. Tymczasem na czas prowadzonych prac z użytkowania wyłączona jest cała kondygnacja budynku. Trwające remonty powodują, że placówka ma ograniczoną możliwość przyjmowania kolejnych osób potrzebujących.
- Dlatego wszystkie prace należy wykonać w możliwie krótkim terminie. Koszt tej inwestycji to ok. 30 tysięcy złotych.  Wczoraj wystąpiliśmy do samorządów powiatu olkuskiego z prośbą o finansowe wsparcie. Bez niego szybkie zakończenie niezbędnych prac będzie niemożliwe. Musimy również zakupić specjalne drzwi przeciwpożarowe i klapy oddymiające – wylicza potrzeby prezes.
W przytulisku prowadzonym przez stowarzyszenie w Kluczach i Gorenicach przebywało w tym roku 120 osób, 15 procent z nich to mieszkańcy powiatu olkuskiego. W tej chwili stowarzyszenie dysponuje wolnymi miejscami tylko w Gorenicach. – W Kluczach brakuje łóżek, jednak z pewnością nikogo nie odeślemy. Niestety, potrzebujący muszą liczyć się z tym, że warunki pobytu będą gorsze od tych oferowanych do tej pory – kończy pastor Wołkiewicz. Warto dodać, że stowarzyszenie zapewnia bezdomnym  nie tylko schronienie. Funkcjonujące w ramach ChSD Centrum Integracji Społecznej umożliwia osobom wykluczonym społecznie przekwalifikowanie lub zdobycie zawodu, dzięki czemu mają większe szanse na powrót do normalnego życia.


Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!