Wigilie dla mieszkańców Olkusza i Wolbromia

bombka22. grudnia o godz. 14.00 już po raz drugi na olkuskim rynku odbędzie się wigilijne spotkanie dla mieszkańców.
Wigilia organizowana jest z inicjatywy posła Jacka Osucha, we współpracy z burmistrzem Olkusza, starostą olkuskim, olkuskimi parafiami i Związkiem Strzeleckim „Strzelec”. Podobne spotkanie zaplanowano w tym samym dniu o godz. 11.00 w Wolbromiu.

W Olkuszu dla mieszkańców przygotowano około 700 porcji tradycyjnych świątecznych potraw: barszczu czerwonego, ryby, kapusty i pierogów. Przed posiłkiem zaplanowano wspólne życzenia z kapłanami olkuskich parafii, podzielenie się opłatkiem oraz śpiewanie kolęd. - W Olkuszu wydamy ponad 500 paczek dla najuboższych mieszkańców. Bony na paczki były kolportowane przez stowarzyszenia dobroczynne i parafie. Po raz pierwszy spotkanie wigilijne zostanie zorganizowane także na rynku w Wolbromiu. Tam przewidujemy posiłek dla ponad 200 osób, a  paczki otrzyma 150 osób. Pozyskaliśmy ponad trzydziestu sponsorów – już teraz dziękujemy za wsparcie w organizacji i przekazanie daru serca - informuje poseł Jacek Osuch.

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!