Jechała slalomem, bo była pijana

2,13 promila alkoholu we krwi miała 56-letnia olkuszanka, której ,,rajd wężykiem"z Bukowna do Olkusza nagrał jeden z kierowców. Opublikowaliśmy go na naszej stronie w sierpniu. Dzięki jego interwencji kobieta wpadła w ręce policjantów. Odmówiła badania alkomatem, ale jej stan wyraźnie wskazywał, że wcześniej piła alkohol. Podejrzenia olkuskich policjantów potwierdzili biegli z Zakładu Medycyny Sądowej.

Jak się okazało, nie była to pierwsza jazda po pijanemu w wykonaniu olkuszanki. Za podobny wyskok rok temu sąd zabrał jej na trzy lata prawo jazdy. Najwyraźniej kobieta nie uczy się na własnych błędach, bo po spożyciu wsiadła za kółko ponownie i nie wiadomo, czy był to jedyny raz. Na nagraniu naszego Czytelnika wyraźnie widać, że kierująca seatem mieszkanka Olkusza jedzie wężykiem, od prawej do lewej strony, stwarzając poważne zagrożenie dla innych kierowców jadących z naprzeciwka. Kiedy próbowała wyminąć stojący na poboczu samochód, o mało nie doszło do zderzenia czołowego z innym samochodem. Brawurowo wjechała też na niebezpieczne dosyć skrzyżowanie dróg na Żuradę i Bukowno – skręciła z prawego pasa na lewy, najeżdżając na krawężnik. Policjanci złapali ją na ulicy Czarnogórskiej. Pomimo tego, że przez większość czasu jechała z prędkością ok 30km/h, stworzyła poważne zagrożenie dla innych mieszkańców i tylko szczęśliwym trafem nie doszło do tragedii.

- W naszej komendzie prowadzone jest postępowanie w sprawie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu mimo orzeczonego wcześniejszego zakazu sądowego – informuje nadkom. Agnieszka Fryben, oficer prasowy KPP w Olkuszu. Po zakończeniu czynności sprawa zostanie przekazana prokuraturze, a ta podejmie decyzję, czy skierować sprawę do sądu. Za wybryk kobiecie grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. W niektórych tego typu przypadkach praktykowane jest skierowanie kierowcy na przymusowe leczenie alkoholowe.

Pijani kierowcy w dalszym ciągu są plagą na olkuskich drogach i nie stanowimy niestety wyjątku na tle kraju. Z problemu zazwyczaj nie zdają sobie sprawy sami pijący, dlatego czujni powinni być pozostali - rodzina, znajomi i wszyscy ci, którzy są świadkami spożywania alkoholu przed zamiarem prowadzenia auta. O podejrzanie zachowujących się na drogach kierowcach należy niezwłocznie informować policję. Dzięki temu można uratować czyjeś życie.

Więcej na temat alkoholowego rajdu i nagranie znajdziecie tutaj:

http://przeglad.olkuski.pl/index.php/przeglad-tv/wszystkie-przeglad-tv/przeglad-tv-aktualnosci/8392-tylko-cudem-nie-doszo-do-tragedii-film

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!