"Świętojańskie" jubileusze w Ściborzycach [ZDJĘCIA]

Doroczny festyn "Powrót do tradycji w Noc Świętojańską” w gminie Trzyciąż w tym roku został zorganizowany w Ściborzycach, gdzie świętowano  jubileusze: 100-lecie lokalnej Orkiestry Dętej oraz 80. rocznicę założenia Ochotniczej Straży Pożarnej.. Na zaproszenie mieszkańców i strażaków przybyło liczne grono gości, a wśród nich włodarz gminy wójt Roman Żelazny i przewodniczący Rady Gminy Lucjan Gajda. Z życzeniami i gratulacjami pospieszył także starosta olkuski Bogusław Sobczyk, radni gminni i powiatowi oraz zaprzyjaźnione jednostki OSP i orkiestry dęte.

Na Żuradzkiej trwa remont przejazdu kolejowego

Nieco później niż zakładano, ale jednak. Przejazd kolejowy na ul. Żuradzkiej w Olkuszu został zamknięty. Planowany termin zakończenia robót to 29 czerwca. Do tego czasu wszyscy kierowcy zmuszeni są korzystać z objazdu przez wiadukt.

Grozili młodej kobiecie i ukradli rower

Olkuscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o próbę rozboju, włamanie i kradzież roweru górskiego. Mundurowi odzyskali utracone mienie. Teraz dalszym losem 23 i 25-latka zajmie się prokuratura.

Remonty czas zacząć


W olkuskim magistracie podpisano umowy z wykonawcami pierwszych drogowych remontów. Na rozstrzygnięcie czeka przetarg na budowę dróg transportu rolnego.

LinkedIn Local po raz drugi w Olkuszu!

Już 27 czerwca po raz kolejny w Olkuszu odbędzie się spotkanie lokalnej społeczności platformy LinkedIn! To szansa na nawiązanie nowych relacji i poszerzania kompetencji zawodowych. Co dokładnie czeka na uczestników LinkedIn Local Olkusz #2?