Ranking wydatków na kulturę

W 2016 roku jednostki samorządu terytorialnego przeznaczyły na kulturę nieco ponad 6,6 mld zł. Jest to blisko 300 mln mniej niż rok wcześniej. Tak wynika z rankingu czasopisma „Wspólnota”, w którym pod lupę wzięto wydatki samorządów na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego. Jak wypadły w nim okoliczne gminy?

Raport UFG: dlaczego Polacy jeżdżą bez OC?

Najczęstszą przyczyną braku OC - blisko 40 procent wykrytych nieubezpieczonych (w raporcie przeanalizowane zostały sprawy z okresu od początku stycznia 2013 do końca grudnia 2017. Połowa z nich dotyczyła spraw zarejestrowanych przez UFG na podstawie zawiadomień policji, pozostałe to sprawy wygenerowane z oparciu o dane z bazy polis komunikacyjnych UFG (Ośrodek Informacji UFG) - jest wygaśnięcie polisy poprzedniego właściciela po zakupie używanego auta, wynika z najnowszego raportu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

W trosce o przyszłość lasów

W czwartek 19 kwietnia na terenie Leśnictwa Żurada, młodzież z Zespołu Szkolno Przedszkolno Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu wraz z pracownikami Nadleśnictwa, Urzędu Miasta i Gminy Olkusz, a także radnym Wojciechem Ozdobą przeprowadzili akcję sadzenia młodych sosen.

Kronika policyjna 19 kwietnia

Policja poszukuje świadków szkody parkingowej na Osiedlu Młodych
Uszkodzony pojazd to Citroen Xsara, który był zaparkowany w Olkuszu na parkingu przy ulicy Reja (przy bloku nr 8) dnia 2 kwietnia 2018 roku około godziny 10.00.

Sprawdzili sprawność gminnych OSP

W dniach 8 i 15 kwietnia 2018 roku, z inicjatywy Komendanta Gminnego druha Adama Kubika przeprowadzona została inspekcja gotowości bojowej wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Trzyciąż. Inspekcję poprzedziła odprawa prezesów i naczelników poszczególnych jednostek, na której strażacy ochotnicy otrzymali listę zadań do wykonania.