Polsko-Ukraińska Szkoła Letnia w Olkuszu


W dniach od 1 do 8 sierpnia 2018 roku w Olkuszu odbyła się II Międzynarodowa Polsko-Ukraińska Szkoła Letnia organizowana przez Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Przez ponad tydzień młodzi studenci z Polski i Ukrainy brali udział w wykładach i wspólnych warsztatach oraz zwiedzali okolice naszego miasta.

Srebrny Gród z nowymi atrakcjami?


Z roku na rok pojawiają się kolejne instalacje, mające za zadanie uatrakcyjnić przestrzeń miejską w Olkuszu. Wśród mieszkańców i samorządowców nie brakuje jednak koncepcji na dalsze inwestycje. Wodny plac zabaw oraz alejka z podwieszanymi parasolami to najnowsze z nich.

Bezpłatna pomoc prawna na nowych zasadach

Od ponad dwóch lat na terenie naszego powiatu działają punkty darmowych porad prawnych organizowane i opłacane przez olkuskie Starostwo. Za sprawą uchwalonej niedawno nowelizacji ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej w ich funkcjonowaniu nastąpią duże zmiany.

 

Gminy notują więcej urodzeń

W gminach Trzyciąż i Wolbrom w ostatnich miesiącach rodzi się więcej dzieci. Czy to efekt wsparcia rodziców przez państwo i gminy, czy też innych przyczyn – nie nam oceniać, faktem jest, że z urodzeniami w tym roku jest trochę lepiej!

Dla kogo ta wiata?

Na olkuskich osiedlach coraz częściej ogradzane są śmietniki. Dzięki temu miejsca te wyglądają schludnie. Niestety, wbrew pozorom czasem taka inwestycja staje się sporą uciążliwością dla mieszkańców.