Zachowaj trzeźwość na drodze!

Policjanci wyjaśniają przyczynę i okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego, do którego doszło w sobotę tj. 17 sierpnia br. w Krzykawie. Ranny motorowerzysta trafił do szpitala w Olkuszu. Miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Wypadek w Rodakach. Nie żyje motocyklista

Policjanci z komendy wyjaśniają okoliczności i przyczynę wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałek tj. 19.09.19r. na drodze wojewódzkiej 791 w miejscowości Rodaki. W wyniku wypadku śmierć poniósł 31-letni motocyklista.

Szlakiem dawnych sklepów i knajp

Zapraszamy do Olkusza w sobotę 24 sierpnia na spacer historyczny „Szlakiem dawnych olkuskich sklepów, warsztatów i knajp” organizowany w ramach akcji „Olkuskie Spacery Historyczne 2019”.

Dzielnicowy z Wolbromia zatrzymał 32-letniego mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości

To dzięki znajomości rejonu i doskonałemu rozpoznaniu okolicy dzielnicowy z Komisariatu Policji w Wolbromiu zatrzymał poszukiwanego mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 32-letni mieszkaniec gminy Wolbrom poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Zawierciu celem odbycia kary pozbawienia wolności.

80. rocznica wybuchu II wojny światowej

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają mieszkańców, organizacje społeczne i kombatanckie na uroczystość obchodów 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz zlot militarny, które odbędą się na olkuskim rynku w dniu 1 września 2019 r.