PWiK i gminy z tytułem ekoLIDERA!

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. z siedzibą w Olkuszu oraz gminy: Bolesław, Bukowno, Klucze i Olkusz otrzymały tytuł ekoLIDERA 25 - lecia WFOŚiGW w Krakowie. Konkurs dla instytucji, które w szczególny sposób przyczyniły się do poprawy jakości środowiska w Małopolsce, jest organizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Tegoroczna edycja była szczególna, bowiem jednocześnie świętowano 25-lecie istnienia Funduszu.

Kronika policyjna 21 czerwca

Olkusz. Z pasieki skradziono ule
Do nietypowej kradzieży doszło 18 czerwca w gminie Olkusz. Z terenu posesji, gdzie znajdowała się pasieka, skradziono dwa ule z pszczołami. Właściciel straty oszacował na około 2 tysiące złotych. Na razie nie wiadomo, kim jest złodziej. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z Olkusza.

Startuje sezon kąpielowy

Na weekend 22-24 czerwca w powiecie olkuskim zaplanowano początek sezonu kąpielowego na otwartych basenach. Pływackie obiekty zostaną oddane do użytkowania w Olkuszu i Bukownie. W Wolbromiu wciąż czekają na remont, a więc mieszkańcy zmuszeni będą skorzystać z oferty innych kąpielisk.

Strażacy stawiają na krew

Strażacka brać OSP z Gorenic zrzeszona w Klubie Honorowych Dawców Krwi „Strażak” po raz drugi w swojej remizie zorganizowała akcję krwiodawstwa. Wynik sprzed roku dotyczący ilości zebranego życiodajnego płynu został pobity.

Nowy aparat USG w Bukownie

W sobotę, 16 czerwca, tuż przed rozpoczęciem Dni Bukowna, w filii Miejsko-Gminnego Centrum Medycznego WOL-MED w Bukownie oddano oficjalnie do użytku nowy wysokiej klasy ultrasonograf. Aparat został zakupiony dzięki środkom europejskim i wkładowi własnemu firmy na potrzeby tutejszych poradni specjalistycznych.