Jak uchronić się przed kradzieżą - porady policjantów

Przed nami Dzień Wszystkich Świętych to czas, kiedy odwiedzamy groby bliskich. W gorączce zakupów przedświątecznych i porządków na cmentarzu zapominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności. Złodzieje w tym czasie są bardzo aktywni i tylko czekają na okazję, by szybko się wzbogacić.

Pożyczki unijne – 5 rzeczy, które warto wiedzieć

Artykuł sponsorowany
1. Gdzie po pożyczkę unijną?
Na początek warto odwiedzić stronę http://pożyczkaunijna.pl i dowiedzieć się, czy spełniamy warunki do udzielenia pożyczki, a następnie odwiedzić oddział Lubelskiej Fundacji Rozwoju przy ulicy Zamkniętej 10/Wielickiej 29 w Krakowie, gdzie uzyskamy komplet informacji. Pracownicy LFR udzielają bezpłatnej pomocy przy wypełnieniu wniosku o udzielenie pożyczki unijnej.

Propozycje warte blisko 2 miliony złotych

Dziesięć propozycji zadań do budżetu gminy Olkusz na rok 2020 i lata następne, w porozumieniu z mieszkańcami złożyli radni miejscy z osiedla Słowiki. Ambitne plany zakładają wykonanie inwestycji wartych blisko 2 miliony złotych. 

Na ul. Buchowieckiego wciąż pat

Mijają kolejne miesiące, do naszej Redakcji dzwonią następni zatroskani mieszkańcy, a sytuacja wciąż się nie zmienia. Chodzi o ul. Buchowieckiego, a tak naprawdę o jej fragment, który bardziej niż drogę przypomina kretowisko. Kilkadziesiąt metrów asfaltu załatwiłoby sprawę, jednak prace, które na długie lata usatysfakcjonowałyby społeczność osiedla Słowiki nadal są niemożliwe do wykonania. Powód? W dalszym ciągu nieuregulowany status prawny działki.