15 progów. Czy komuś zabrakło wyobraźni?

Gruntownie wyremontowana ul. 1 Maja w Bukownie „wzbogaciła” się o 15 progów zwalniających. Na reakcję kierowców niezadowolonych z takiego rozwiązania nie trzeba było długo czekać. Interweniujący w naszej redakcji byli ciekawi, czyja to inwencja twórcza znalazła zastosowanie podczas modernizacji jednej z głównych ulic miasta.

Sołectwa na start!

Każde małopolskie sołectwo może wziąć udział w konkursie na najciekawszy projekt sfinansowany ze środków funduszu sołeckiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 grudnia.

Policja poszukuje świadków

Olkuska policja poszukuje świadków uszkodzenia kompletu znaku drogowego C-9 z U-6a (na wyspie azyl) na drodze krajowej nr 94 w Olkuszu. Do uszkodzenia doszło w okresie 02-03.11.2017 roku. Osoby, które posiadają informacje w sprawie uszkodzenia znaków, proszone są o telefoniczny kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie, nr tel. 32-6478-237 lub 997.

Jak wygląda żywienie w szkołach podstawowych?

Pod koniec września Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport dotyczący odżywiania się dzieci w polskich szkołach. Wynika z niego, że prawie co piąty uczeń boryka się z nadwagą i otyłością lub z niedowagą. Postanowiliśmy sprawdzić, jak przedstawia się ta kwestia w podstawówkach na terenie naszego powiatu.