Już w ten weekend wielkie otwarcie Guantanamera Cafe Club, Wine & Cigars

Artykuł sponsorowany
Guantanamera to miejsce, gdzie historia Olkusza spotyka się z egzotyczną Kubą. Lokal powstał bowiem w otoczeniu murów obronnych miasta i zabytkowej piwnicy z XVI wieku. Odwiedzający mają więc świetną okazję, by przenieść się w czasie – zarówno do Olkusza sprzed wieków, jak i na perłę Karaibów.

Punkt Obsługi Klienta PGNiG wraca do Olkusza

Do końca listopada bieżącego roku mieszkańcy gminy Olkusz mogą korzystać z Punktu Obsługi Klienta PGNiG, który zlokalizowano w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu (pokój numer 101). POK czynny będzie w każdy poniedziałek w godz. 9:00 – 16:00.

Plac zabaw do pilnej poprawki

Grupa rodziców z olkuskiego osiedla Młodych chce, aby ich pociechy mogły bezpiecznie spędzać czas na placu zabaw w Dolince (na wysokości ul. Reja 1). Dlatego też postulują o wykonanie tam kilku prac. Co na to magistrat?

Starosta: czas na jerzyki!

Jerzyki – to najnowszy pomysł olkuskiego starosty na walkę z komarami. Szef powiatu zamierza wykorzystać potencjał ptaków znanych ze zjadania dużej ilości komarów i innych owadów, montując dla nich budki.

Pozytywnie aktywni olkuszanie: Stowarzyszenie Teatralno-Literackie

To już piąte spotkanie z mieszkańcami naszego miasta, którzy tworzą organizacje pozarządowe i realizują w nich swoje pasje z pożytkiem dla lokalnej społeczności. Dotacja przyznana w tym roku przez Gminę Olkusz dla Centrum Wspomagania Organizacji Pozarządowych „Pomost” stwarza możliwość i dobrą okazję do ich zaprezentowania. Tym razem postanowiliśmy dowiedzieć się czegoś więcej o Stowarzyszeniu Teatralno-Literackim, a wyjaśnień udzielił nam jego prezes dr hab. Przemysław Kania.