Jakie tajemnice skrywa herb na magistracie?

Kilka tygodni temu w trakcie remontu środkowej fasady olkuskiego magistratu natrafiono na oryginalny kolor tynku, zbliżony do tzw. różu pompejańskiego. Teraz eksperci odkrywają tajemnice herbu wmurowanego w ścianę urzędu.

Policja poszukuje świadków

Olkuska policja poszukuje świadków uszkodzenia samochodu osobowego marki Toyota Corolla. Do zdarzenia doszło 2 września 2017 roku na parkingu przy CH „Atrium”.

Śmiertelny wypadek na "krajówce"

Dzisiaj przed godzinną 6.00 doszło do tragicznego wypadku. Na drodze krajowej nr 94 w Bolesławiu zderzyły się dwa samochody osobowe. W wypadku zginął 35-letni mieszkaniec tej miejscowości.

Czy Gminie Olkusz grozi wyludnienie? [INFOGRAFIKA]

W sierpniu 2017 roku Główny Urząd Statystyczny przedstawił raport, z którego wynika, że w perspektywie najbliższych lat większość gmin w Polsce czeka spadek liczby mieszańców. W 322 gminach ubytek ludności wyniesie powyżej 10 %. Jedną z nich jest Gmina Olkusz.

Kolizyjna środa na drogach powiatu

Niekorzystne warunki atmosferyczne, deszcz, mgła, a także nieuwaga kierowców – to główne powody środowych kolizji i wypadków drogowych na terenie powiatu olkuskiego. Było ich aż dziesięć. Na szczęście w większości z tych przypadków żaden z uczestników zdarzeń nie odniósł poważnych obrażeń.