Gminy dostaną środki na kolejne rewitalizacje

Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o rozdziale środków finansowych w związku z naborem wniosków o przyznanie pomocy dla operacji typu „Kształtowanie przestrzeni publicznej” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dofinansowanie na projekty z tego zakresu otrzymały 4 gminy z terenu powiatu olkuskiego. Uroczyste przekazanie promes na współfinansowanie tych zadań odbędzie się w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie w piątek 19 października.

Wolbromski ZS świętował jubileusz

Wolbromskie Liceum Ogólnokształcące obchodzi w tym roku jubileusz 55-lecia nadania szkole imienia Romualda Traugutta oraz 40-lecia funkcjonowania placówki w strukturach Zespołu Szkół. Z tej okazji w piątek, 12 października 2018 r. na specjalnie zorganizowanej uroczystości spotkali się dawni i obecni nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście.

Jak okoliczne gminy wypadły w rankingu samorządów?

Dziennik „Rzeczpospolita” opublikował niedawno wyniki kolejnej edycji „Rankingu samorządów”, stanowiącego porównanie efektywności działań gmin na rzecz rozwoju lokalnych wspólnot. Sprawdziliśmy, jak na tym tle wypadły samorządy leżące na terenie powiatu olkuskiego.

Kronika policyjna 11 października

 

Hutki. Znaleziono niewybuch
4 października 2018 roku na terenie kompleksu leśnego między Kluczami a Hutkami znaleziono pocisk artyleryjski pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.