Olkusz: kolejne konsultacje w sprawie budowy Quick Parku

wizualizacja quick parkW środę, 20. lipca, w olkuskim magistracie odbędzie się kolejne spotkanie dotyczące budowy centrum handlowo-rozrywkowego pomiędzy drogą krajową 94 a ul. Sławkowską. Tematem rozmów będzie m. in. kwestia nowej organizacji ruchu w zachodniej części Olkusza.

Przypomnijmy, że inwestycję pod nazwą Quick Park realizuje konsorcjum, w skład którego wchodzą firmy: Real 2B, Retail Development Management oraz fundusz Retail Parks Fund. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano budowę trzech obiektów – jednego głównego oraz dwóch mniejszych z przeznaczeniem m.in. na magazyny, o łącznej powierzchni prawie 14 tys. mkw. W centrum handlowo-rozrywkowym ma znaleźć się ponad 60 markowych sklepów, punkty gastronomiczne oraz czterosalowe kino. W planach jest też budowa ponad pół tysiąca miejsc parkingowych, z których większość ma się znaleźć pod ziemią.

Mieszkańcy i władze miasta spotkali się z inwestorami na początku kwietnia. Wówczas rozmawiano m. in. o drogowych zmianach związanych z powstaniem galerii. Inwestor na swój koszt chce na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z ul. Długą i ul. Kruszcową wybudować dwupasmowe rondo o średnicy 47 metrów. Za rondem w kierunku Krakowa ma zostać również wykonany pas ruchu łączący „krajówkę” z ul. Sławkowską, stanowiący główny wjazd na teren nowej galerii. Dodatkowo przebudowie ma ulec ulica Sławkowska, powstać mają także elementy łącznikowe: chodniki, ścieżka rowerowa, tereny zielone i akweny wodne. Bardzo ważną kwestią są również utrudnienia dla mieszkańców posesji sąsiadujących z terenem inwestycji. Chodzi m. in. o hałas oraz wzmożony ruch na ul. Sławkowskiej.

Na środowym spotkaniu zaprezentowane zostaną wyniki badań natężenia ruchu w rejonie budowy galerii, z prognozami ich zmiany po jej powstaniu. - Wybudowanie tego typu obiektu będzie wymagało zmian, które chciałbym omówić z mieszkańcami. Dokładamy wszelkich starań, aby reorganizacja ruchu w tej części miasta odzwierciedlała realne potrzeby mieszkańców i była do nich w pełni dostosowana. Bardzo ważne są również kwestie bezpieczeństwa oraz braku uciążliwości dla osób mieszkających w najbliższym otoczeniu obiektu. Chętnie zapoznam się z opiniami mieszkańców na temat planów organizacji ruchu, dlatego też serdecznie zachęcam do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących tego tematu – zaprasza olkuski burmistrz Roman Piaśnik.

Spotkanie odbędzie się 20. lipca o godz. 16.00.

Fot.www.quickpark.pl

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!