"Już pływam" w czterech gminach

nauka pływaniaCztery samorządy z powiatu olkuskiego otrzymają środki z budżetu województwa małopolskiego na realizację sportowego programu „Już pływam”. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych.

W tym roku do 115 gmin z Małopolski trafi łącznie 1 mln 500 tys. złotych. Bukowno otrzyma 4 tys. 350 złotych, Bolesław 14 tys. 450 złotych, Wolbrom 20 tys. 100 złotych, a Trzyciąż 3 tys. 600 złotych. Projekt zakłada naukę pływania w ramach zajęć pozalekcyjnych, prowadzoną przez wykwalifikowanych instruktorów i pod nadzorem ratowników. Zajęcia powinny odbywać się w grupach od 10 do 15 osób. Dofinansowanie może pokryć maksymalnie połowę kosztów. Pozostałe środki dołożą samorządy – wkład ten może uwzględniać także opłaty ponoszone przez rodziców czy opiekunów, ale nie więcej niż 100 złotych na dziecko.

- Pływanie od kilku lat cieszy się coraz większą popularnością. Na pewno wpływ na to mają sukcesy, jakie polscy pływacy odnosili na największych imprezach sportowych na świecie, nie wyłączając igrzysk olimpijskich. To działa na wyobraźnię dzieci, które chcą naśladować wielkich mistrzów. Nieustannie poprawia się też dostęp do basenów. Przewagą tego sportu jest też to, że można go uprawiać przez cały rok, bez względu na warunki atmosferyczne. Dlatego Małopolska od kilku lat realizuje projekt „Już pływam”, dzięki któremu dzieci nie tylko nauczą się pływać, ale przede wszystkim zdobędą umiejętności, które poprawią ich bezpieczeństwo na różnego rodzaju kąpieliskach – zaznacza Leszek Zegzda z zarządu województwa.

Program „Już pływam” jest realizowany od 2007 roku. Jak informują władze województwa, do tej pory na dodatkowe lekcje na basenie uczęszczało około 17,5 tys. dzieci. Główne cele programu, poza nauką pływania, to m. in.: wzrost bezpieczeństwa młodych Małopolan poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk, poprawa kondycji uczniów szkół podstawowych, profilaktyka zdrowotna dotycząca w szczególności wad postawy i skrzywień kręgosłupa, upowszechnianie kultury fizycznej oraz promocja Małopolski jako regionu szczególnie przyjaznego dla uprawiania rekreacji i sportu.

fot. pixabay

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!