Tabliczki z numerami do kontroli


tabliczka budynekW Olkuszu wkrótce rozpoczną się kontrole prawidłowego oznakowania budynków mieszkalnych. Miejscy strażnicy sprawdzą, czy na domach i blokach widnieją stosowne tabliczki z numerem i nazwą ulicy lub miejscowości.

Olkuski magistrat przypomina, że tablica z numerem powinna być umieszczona w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku. Jeśli nieruchomość jest położona w głębi posesji, tabliczkę umieszcza się także na ogrodzeniu. Warto pamiętać, że obok numeru budynku powinna się tam znaleźć również nazwa ulicy lub placu, ewentualnie miejscowości (gdy nie ma tam ulic). Za prawidłowe oznakowanie odpowiada właściciel lub administrator nieruchomości.

Strażnicy będą sprawdzać, czy mieszkańcy wywiązują się z tego obowiązku. – Naszym zadaniem nie jest karanie mandatami, ale uświadamianie ludziom, że właściwe oznakowanie nieruchomości jest bardzo ważne. Przede wszystkim pozwala szybciej dotrzeć pod prawidłowy adres służbom ratowniczym – mówi komendant Straży Miejskiej w Olkuszu Marek Lasek.

Jeśli na kontrolowanej nieruchomości nie będzie tabliczki, wówczas strażnicy dadzą właścicielowi czas na jej zamontowanie. W umówionym terminie ponownie sprawdzą daną nieruchomość. Gdy właściciel nie wywiąże się ze swojego obowiązku, wówczas może zostać ukarany mandatem wysokości do 250 złotych.

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!