"Zagospodaruj" Dworek Dietla!

pałacyk dietlówGmina Klucze zamierza wyremontować zabytkowy Dworek Dietla. Władze gminy chcą poznać zdanie mieszkańców, dotyczące zagospodarowania obiektu. W tym celu na stronie internetowej urzędu zamieszczono ankietę.

Zabytkowy Dworek Dietla w Kluczach znajduje się w wykazie przedsięwzięć rewitalizacyjnych przygotowanego przez Gminę Klucze Gminnego Programu  Rewitalizacji jako przedsięwzięcie priorytetowe do realizacji. Obiekt może przejść gruntowną modernizację, jeśli uda się pozyskać dofinansowanie w ramach ogłoszonego naboru wniosków o dofinansowanie projektów w ramach 11. Osi Priorytetowej Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.2 Odnowa obszarów wiejskich. Istotną sprawą jest przygotowanie tego obiektu pod kątem funkcji, jakie będzie pełnił, a przede wszystkim na jakie problemy społeczne będzie odpowiadał. Po przeprowadzeniu remontu Dworek Dietla ma pełnić funkcję Centrum Aktywności Społeczno – Gospodarczej z szerokim spektrum działania.

Teraz władze gminy pytają mieszkańców, co ich zdaniem powinno mieścić się w zabytkowym budynku. W ankiecie można wybrać trzy z przedstawionych pięciu propozycji:
- przestrzeń do aktywności społecznej i obywatelskiej - miejsce spotkań dla członków organizacji pozarządowych, aktywnych mieszkańców, w tym osób z niepełnosprawnościami (organizacja konferencji, warsztatów, wydarzeń edukacyjnych)
- przestrzeń do pracy biurowej dla przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz młodych przedsiębiorców (tzw. coworking- stoły do pracy indywidualnej, podstawowy sprzęt biurowy, dostęp do internetu)
- przestrzeń do aktywności kulturalnej mieszkańców (kameralne koncerty, wykłady, wydarzenia kulturalne, przestrzeń wystawiennicza itp.)
- kawiarnia dla mieszkańców
- miejsce przyjmowania turystów odwiedzających Pustynię Błędowską – punkt informacji turystycznej, przestrzeń do spotkań, centrum multimedialne
Zainteresowani mogą również wpisać własne pomysły na zagospodarowanie budynku.

Ostatnie pytanie dotyczy chęci włączenia się w działania, które będą realizowane w Dworku Dietla.

Podsumowanie wyników ankiety odbędzie się 26 czerwca o godz. 15.00 w Pustynnym Centrum Informacji (Urząd Gminy Klucze, sala na parterze). Przy podejmowaniu decyzji o szczegółowym przeznaczeniu budynku będą brane pod uwagę nie tylko głosy mieszkańców, ale również wytyczne konserwatora zabytków oraz dostępne możliwości finansowania zaplanowanych działań.

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!