"Powiatówki" do remontu

drogowe remontyPowiat olkuski ogłosił właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej gruntownej przebudowy kilku traktów. Które drogi doczekają się remontu?

Pierwszy z projektów dotyczy ciągu ulic od obwodnicy do wiaduktu 29 Listopada, czyli ul. ks. Gajewskiego, ul. Biema, ul. Dworskiej. Na całym odcinku zostanie przebudowana nawierzchnia (w zakresie pelnej konstrukcji). W zakres prac wejdzie również budowa chodników i kanalizacji deszczowej.

Gruntowna przebudowa jezdni i nowa nawierzchnia - takie roboty przewidziano na ul. Żuradzkiej (od skrzyżowania z ul. Szpitalną) i ul. Mazaniec, aż do pętli autobusowej w Żuradzie. Remont obejmie też trakt od szkoły w Żuradzie do tzw. drogi chrzanowskiej. Poza nawierzchnią na opisanych trasach wykonane będzie odwodnienie. W niektórych miejscach (przede wszystkim w Żuradzie), zaplanowano budowę chodników.

Kolejna dokumentacja projektowa zostanie opracowana dla ul. Podgrabie (od miejsca wyremontowanego w ramach kanalizacyjnej inwestycji PWiK-u) do skrzyżowania w Bogucinie Dużym. Prace dotyczą również drogi przez Bogucin Duży od skrzyżowania z drogą wojewódzką 791 do skrzyżowania z drogą Klucze – Jaroszowiec. Trzecia część projektu obejmie odcinek od dworca kolejowego w Jaroszowcu przez Pazurek do skrzyżowania z drogą Olkusz – Wolbrom. Na wymienionych traktach zostanie przebudowana nawierzchnia w zakresie pelnej konstrukcji, a w najbardziej uzasadnionych miejscach odwodnienie i chodniki.

Dokładnie taki sam zakres prac przewidziano na odcinku drogi w Trzyciążu od skrzyżowania z drogą wojewódzką Wolbrom - Skała przez Porąbkę i Lgotę Wielką do skrzyżowania z wojewódzkim traktem Wolbrom - Miechów.

Wszystkie dokumentacje powinny być gotowe pod koniec 2018 roku.

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!