Radni: żądamy usunięcia śmieci!

wykrzyknik1- Żądamy niezwłocznego podjęcia działań przez Starostę Olkuskiego zmierzających do przeprowadzenia wykonania zastępczego usunięcia odpadów z terenów Klucz –Osady. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia ludzi oraz zagrożenia wystąpienia kolejnego pożaru na terenie Klucz-Osady, dalsze przeciąganie w czasie wykonania egzekucyjnego w postaci wykonania zastępczego może doprowadzić do tragedii osób zamieszkujących Klucze-Osadę – uważają kluczewscy radni, którzy na poniedziałkowej nadzwyczajnej sesji podjęli w tej sprawie stosowną uchwałę.

Radni przypominają, że w akcję gaśniczą zostało zaangażowanych ponad 70 zastępów Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnej, nie tylko z gminy Klucze, ale również z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Krakowie oraz kilku powiatów: olkuskiego, wadowickiego, miechowskiego, krakowskiego, chrzanowskiego, oświęcimskiego, proszowickiego. Koszty całej akcji gaśniczej będą bardzo wysokie. - Koszty finansowe są jednak niewspółmierne do strat, jakie ponoszą mieszkańcy na zdrowiu oraz szkód w środowisku naturalnym. Dlatego raz jeszcze żądamy natychmiastowego wszczęcia procedury egzekucyjnej, czyli wykonania zastępczego. My, Radni, będąc odpowiedzialni za bezpieczeństwo mieszkańców gminy Klucze uważamy, że podjęcie tej uchwały jest koniecznością i najwyższym obowiązkiem – argumentują radni.

W uchwale zobowiązano wójta, jako wykonawcę podjętego aktu, do przesłania go Przewodniczącej Rady Powiatu Olkuskiego, Zarządowi Powiatu Olkuskiego, parlamentarzystom z województwa małopolskiego z okręgu nr 13, Wojewodzie Małopolskiemu, Wojewodzie Śląskiemu, Regionalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska w Krakowie, Wojewódzkiemu Inspektorowi Ochrony Środowiska w Krakowie, Generalnemu Inspektorowi Ochrony Środowiska w Warszawie, Prezesowi Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Prezesowi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Ministrowi Ochrony Środowiska, Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Krakowie oraz Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olkuszu.

 

 

 

 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!