Ruszył remont ul. Armii Krajowej


Właśnie rozpoczyna się pierwszy etap remontu ul. Armii Krajowej. W najbliższym czasie drogowcy wybudują nowe miejsca parkingowe i wymienią część zniszczonej nawierzchni. Na nowo zostanie także otwarty zjazd na ul. Osiecką.

Mieszkańcy ulicy Armii Krajowej od lat narzekają na wyboistą drogę oraz brak miejsc parkingowych w pobliżu swoich domów. Ich sytuację dodatkowo skomplikowało zamknięcie wjazdu od strony ul. Osieckiej. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja ta ulegnie jednak zmianie. Właśnie ruszyła budowa „łącznika” pomiędzy obiema ulicami.

Przypomnijmy, że w 2014 roku, z chwilą otwarcia pobliskiej obwodnicy, nastąpiło zamknięcie tej drogi. W miejscu, w którym do tej pory znajdowało się skrzyżowanie, pojawił się plac do zawracania. Zmiana ta znacznie utrudniła komunikację w tej części osiedla. Mieszkańcy zmuszeni zostali do korzystania z drogi osiedlowej biegnącej od strony ul. Legionów Polskich. Jak wynika z ich relacji, odcinek ten nie był nigdy remontowany, co skutkowało jego katastrofalnym stanem technicznym.

Aby rozwiązać zaistniałe problemy komunikacyjne w tej części miasta, olkuski magistrat początkowo prowadził rozmowy z olkuskim nadleśnictwem. Urzędnicy chcieli, aby Gmina nabyła pobliskie działki leśne, poprzez które miałoby zostać poprowadzone nowe połączenie ul. Armii Krajowej z ul. Osiecką.

Ostatecznie jednak porzucono tą koncepcję na rzecz ponownego skomunikowania ulic wzdłuż starego śladu drogi. Sytuację utrudniał jednak fakt, że w kwestii tej splatały się kompetencje aż trzech instytucji samorządowych: Gminy Olkusz, pełniącej zarząd nad ul. Armii Krajowej, Zarządu Drogowego w Olkuszu, odpowiadającego za ul. Osiecką oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich, zajmującego się drogą wojewódzką nr 791.

Rozpoczęła się długa procedura prawna, w ramach której Rada Miejska musiała zmienić status tego odcinka z drogi gminnej na wewnętrzną. Dodatkowo Radni musieli także dokonać zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.


Połączenie obu traktów będzie miało charakter zjazdu z publicznej drogi powiatowej na drogę wewnętrzną. Przy wyjeździe z ul. Armii Krajowej obowiązywać będzie nakaz skrętu w prawo.

Zgodnie z zapowiedziami olkuskich władz, przebudowa ul. Armii Krajowej podzielona ma być na etapy. Tegoroczne prace obejmować będą remont części nawierzchni. Wykonawca dokona także odtworzenia zjazdu z ul. Armii Krajowej na ul. Osiecką poprzez ułożenie kostki brukowej pomiędzy obiema drogami. Wzdłuż remontowanego odcinka powstaną także nowe miejsca parkingowe. Zgodnie z założeniami inwestycja pochłonąć ma niespełna 200 tys. zł.

 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!