Remiza w Porąbce już po remoncie

remiza5W Porąbce (gm. Trzyciąż) zakończono prace remontowe przy remizie OSP. Modernizacja budynku była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków samorządu województwa małopolskiego i WIOŚiGW w Krakowie w ramach programu „Małopolskie Remizy 2017”.

Jak informuje wójt Roman Żelazny, na postawie umowy z Marszałkiem Województwa Małopolskiego oraz  Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie wykonano remont wnętrza strażnicy oraz jej termomodernizację. Na remont pomieszczeń remizy, oszacowany na kwotę 75 086,86 zł, gmina Trzyciąż pozyskała z budżetu województwa w ramach „Małopolskich Remiz” dotację w wysokości połowy kosztów, czyli 37 543 zł. Dodatkową pomocą w zakresie termomodernizacji budynku, której koszty w sumie wyniosły 122 305, 59 zł, było wsparcie ze środków WIOŚiGW w Krakowie w wysokości 21 235, 45 zł. Wszystkie prace wykonała wybrana w przetargu wolbromska firma  KAM BUD, a całkowity ich koszt zamknął się kwotą 197 392, 45 zł.

We wnętrzu budynku wykonano remont sali narad i szkoleń oraz pomieszczeń socjalnych, gdzie położono gładzie gipsowe, wymalowano ściany i wymieniono drzwi. Podobnie wyremontowane zostało pomieszczenie garażu. Na zewnątrz budynku zamontowano balustrady schodowe, bariery śniegowe oraz wykonano opaskę z kostki brukowej dookoła remizy. Ściany i strop obiektu zostały docieplone, wymieniono okna, parapety, drzwi i rynny, dokonano nowej obróbki blacharskiej daszku nad wejściem i wytynkowano ściany zewnętrzne.

Jak tłumaczy wójt Roman Żelazny, modernizacja budynku remizy w Porąbce nie tylko przyczyni się do usprawnienia pracy lokalnych strażaków, ale także będzie służyła całej społeczności wsi Porąbka korzystającej z pomieszczeń tego obiektu.

 

remiza2

remiza6

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!