Ruszył montaż lodowiska

montaż lodowiska 2017We wtorek na olkuskim rynku rozpoczęły się prace związane z montażem lodowiska. Amatorzy jazdy na łyżwach będą mogli z niego korzystać już od 1 grudnia. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 3 grudnia. W tym dniu wstęp na lodowisko będzie bezpłatny.

Przez najbliższe dwa tygodnie na olkuskim rynku trwał będzie montaż podestu, hali namiotowej oraz lodowiska. Organizacją ślizgawki zajmuje się wyłoniona w przetargu firma WM International Sp. z o.o. Sp. k. z Krakowa.

Zimowa atrakcja będzie czynna siedem dni w tygodniu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami władz miasta, w ciągu trzech miesięcy funkcjonowania lodowiska przewidziano tam organizację okolicznościowych imprez, jak np. sylwester, na które wstęp będzie bezpłatny.

-Lodowisko w poprzednim sezonie sprawiło wiele frajdy nie tylko mieszkańcom gminy Olkusz, ale także wielu gościom. Był to trafiony pomysł, który zimą całkowicie odmienił centrum miasta, ożywiając je i wprowadzając dużo okrzyków radości. Docierają też do nas sygnały, że inne miasta inspirują się sposobem organizacji tej zimowej atrakcji w Olkuszu, by nasze pomysły i rozwiązania wykorzystać u siebie. W tym roku poprzeczkę zawieszamy jednak jeszcze wyżej i jestem przekonany, że Srebrna Tafla będzie jeszcze większym sukcesem - mówi Roman Piaśnik.

Wzorem ubiegłego roku przy lodowisku będzie funkcjonować wypożyczalnia łyżew (7 złotych za wypożyczenie łyżew na jedno wejście, 4 złote w ramach zajęć lekcyjnych, ostrzenie własnych łyżew 10 złotych). Uczniowie szkół z terenu gminy Olkusz mogą liczyć na darmowy wstęp w ramach zajęć lekcyjnych. Lodowisko będzie czynne codziennie od 9.00 do 21.00. Ustalono też ceny biletów. Za jedno wejście bez limitu czasu dzieci i młodzież szkolna poza zajęciami szkolnymi zapłacą 7 zł. W okresie ferii zimowych w godz. 9.00 – 14.00 cena dla dzieci i młodzieży szkolnej ze szkół z terenu Miasta i Gminy Olkusz to 5 złotych. Bilet normalny dla osoby dorosłej będzie kosztować 8 złotych, bilet ulgowy dla emerytów i rencistów 6 złotych, rodzinny (rodzice i 2 dzieci) 18 złotych, a dla rodziny posiadającej Kartę Dużęj Rodziny 20 złotych. Dostępne będą również karnety: na 10 wejść (70 złotych normalny, 42 złote ulgowy) oraz na 20 wejść (130 złotych normalny, 80 złotych ulgowy).


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.