Ruszył montaż lodowiska

montaż lodowiska 2017We wtorek na olkuskim rynku rozpoczęły się prace związane z montażem lodowiska. Amatorzy jazdy na łyżwach będą mogli z niego korzystać już od 1 grudnia. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 3 grudnia. W tym dniu wstęp na lodowisko będzie bezpłatny.

Przez najbliższe dwa tygodnie na olkuskim rynku trwał będzie montaż podestu, hali namiotowej oraz lodowiska. Organizacją ślizgawki zajmuje się wyłoniona w przetargu firma WM International Sp. z o.o. Sp. k. z Krakowa.

Zimowa atrakcja będzie czynna siedem dni w tygodniu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami władz miasta, w ciągu trzech miesięcy funkcjonowania lodowiska przewidziano tam organizację okolicznościowych imprez, jak np. sylwester, na które wstęp będzie bezpłatny.

-Lodowisko w poprzednim sezonie sprawiło wiele frajdy nie tylko mieszkańcom gminy Olkusz, ale także wielu gościom. Był to trafiony pomysł, który zimą całkowicie odmienił centrum miasta, ożywiając je i wprowadzając dużo okrzyków radości. Docierają też do nas sygnały, że inne miasta inspirują się sposobem organizacji tej zimowej atrakcji w Olkuszu, by nasze pomysły i rozwiązania wykorzystać u siebie. W tym roku poprzeczkę zawieszamy jednak jeszcze wyżej i jestem przekonany, że Srebrna Tafla będzie jeszcze większym sukcesem - mówi Roman Piaśnik.

Wzorem ubiegłego roku przy lodowisku będzie funkcjonować wypożyczalnia łyżew (7 złotych za wypożyczenie łyżew na jedno wejście, 4 złote w ramach zajęć lekcyjnych, ostrzenie własnych łyżew 10 złotych). Uczniowie szkół z terenu gminy Olkusz mogą liczyć na darmowy wstęp w ramach zajęć lekcyjnych. Lodowisko będzie czynne codziennie od 9.00 do 21.00. Ustalono też ceny biletów. Za jedno wejście bez limitu czasu dzieci i młodzież szkolna poza zajęciami szkolnymi zapłacą 7 zł. W okresie ferii zimowych w godz. 9.00 – 14.00 cena dla dzieci i młodzieży szkolnej ze szkół z terenu Miasta i Gminy Olkusz to 5 złotych. Bilet normalny dla osoby dorosłej będzie kosztować 8 złotych, bilet ulgowy dla emerytów i rencistów 6 złotych, rodzinny (rodzice i 2 dzieci) 18 złotych, a dla rodziny posiadającej Kartę Dużęj Rodziny 20 złotych. Dostępne będą również karnety: na 10 wejść (70 złotych normalny, 42 złote ulgowy) oraz na 20 wejść (130 złotych normalny, 80 złotych ulgowy).

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!