Osiedle Centrum zmienia oblicze

1Nowe chodniki, klomb zamiast resztek fontanny, zmodernizowane drogi – olkuskie osiedle Centrum ma coraz lepszą infrastrukturę. W tym roku mieszkańcy mogą liczyć na dokończenie dwóch sporych inwestycji.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wyremontowano chodniki przy ul. Krakowskie Przedmieście od bloku 14 do 14 a oraz od 14 a do 12 b. Chyba najbardziej zauważalna zmiana dotyczy zagospodarowania miejsca po dawnej fontannie. W miejsce zdewastowanych resztek murku urządzono klomb.

5

Nieopodal Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wykonało zabudowę śmietników. Przebudowie uległ chodnik przy ul. Bylicy 3, 4 i 5 oraz przy ul. Na Skarpie, gdzie remont dotyczył nawierzchni, chodników oraz miejsc postojowych. Remontu doczekała się część ul. Skalskiej przy bloku 18. Tam też wykonano siedem miejsc postojowych.

3

Przewodniczący zarządu osiedla Centrum zapewnia, że propozycje remontów składane do gminnego budżetu przestawiane są często na wnioski mieszkańców. - Wiele pozostaje jeszcze do zrobienia, jednak staramy się sukcesywnie poprawiać stan osiedlowej infrastruktury. Wiadomo, że kluczową kwestią są finanse. Cieszy nas, że mieszkańcy dostrzegają zmiany i pozytywnie oceniają wykonywane remonty, wskazując jednocześnie miejsca do modernizacji – mówi przewodniczący zarządu osiedla Centrum i miejski radny Henryk Gamrat.

4

W tym roku zaplanowano kolejny etap przebudowy ul. Skalskiej przy blokach nr 7, 17, 18 i 19 przy ul. Skalskiej. Zostanie również dokończona przebudowa ul. Nullo, od stawu przez ul. M. Karwińskiego do ul. Króla Kazimierza Wielkiego. Przetarg na to zadanie został już ogłoszony.

2

Niektóre inwestycje zostaną wykonane w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji, na które gmina Olkusz otrzymała unijne dofinansowanie. Chodzi o zagospodarowanie terenu wokół Przedszkola Nr 7 przy ulicy Skalskiej w Olkuszu (przebudowa chodników z modernizacją odwodnienia, wymiana nawierzchni tarasów przylegających do budynku oraz schodów zewnętrznych prowadzących do piwnicy, ogrodzenie budynku oraz budowa placu zabaw) oraz kompleksowe zagospodarowanie terenu w rejonie Starego Cmentarza w Olkuszu. Druga z wymienionych inwestycji dotyczy m. in. wykonania alejek, oświetlenia, remontu ogrodzenia oraz renowacji zabytkowych nagrobków na terenie cmentarza, utworzenie ścieżki rowerowej wzdłuż zachodniej i północnej strony cmentarza przez ul. Nullo, a także montaż ławek przy pobliskim stawie. Harmonogram rewitalizacyjnych prac nie jest jeszcze znany.

Jakie inwestycje na osiedlu Centrum powinny zostać jeszcze zrealizowane? Czekamy na Wasze propozycje!

 


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.