Kolejne podpalenia na klatkach schodowych

podpalenia

Ponownie dokonano nocnych podpaleń na klatkach schodowych na osiedlu Młodych. Wciąż nieznany sprawca (lub sprawcy) podłożyli ogień w dziesięciu kolejnych blokach. Celem, tak jak poprzednio były tablice ogłoszeniowe.

Schemat działania wandali nie zmienia się. Ogień podkładany jest pod osłoną nocy w klatkach pozbawionych domofonów. Choć w jednym przypadku w nocy z 10 na 11 lutego nawet i one nie zatrzymały sprawcy. Oprócz gablot spłonęła również wycieraczka przed drzwiami mieszkania. Tym razem ucierpieli lokatorzy z ulic: Nałkowskiej, Żeromskiego, Baczyńskiego, Krasińskiego, Konopnickiej oraz Reja.

Mieszkańcy os. Młodych mają już dość zuchwałego zachowania wandali. Część z nich jest na etapie montażu domofonów, choć i one mogą okazać się zawodne. Dlatego też w trosce o bezpieczeństwo osiedlowej społeczności wystąpili miejscy radni. Wojciech Ozdoba wnioskuje o założenie monitoringu, natomiast Michał Mrówka zwrócił się z apelem do burmistrza Romana Piaśnika o częstsze niż dotychczas kontrole straży miejskiej prowadzone wspólnie z policją oraz przeniesienie fotokomórek spod kontenerów na śmieci na słupy oświetleniowe w różnych lokalizacjach osiedla. - Wszystko po to, aby sprzęt prewencyjnie odstraszał potencjalnego sprawcę i przyczynił się do zidentyfikowania i schwytania podpalacza – zaznacza radny Mrówka.

Temat ostatnich podpaleń na klatkach schodowych na os. Młodych miałby się też pojawić przy okazji najbliższego posiedzenia Komisji Praworządności i Samorządności Rady Miejskiej. To kolejny wniosek radnego do szefa olkuskiego magistratu. Który z pomysłów (i czy w ogóle) doczeka się realizacji? Czas pokaże.

Sprawca podpaleń nadal pozostaje bezkarny. W ujęciu wandala ważną rolę mogą odegrać sami mieszkańcy. Wszyscy, którzy w swojej okolicy dojrzą coś niepokojącego bądź dziwnie zachowujące się osoby powinni natychmiast zadzwonić na numer alarmowy 997.

Fot. Pixabay.com

 


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.