Kolejne podpalenia na klatkach schodowych

podpalenia

Ponownie dokonano nocnych podpaleń na klatkach schodowych na osiedlu Młodych. Wciąż nieznany sprawca (lub sprawcy) podłożyli ogień w dziesięciu kolejnych blokach. Celem, tak jak poprzednio były tablice ogłoszeniowe.

Schemat działania wandali nie zmienia się. Ogień podkładany jest pod osłoną nocy w klatkach pozbawionych domofonów. Choć w jednym przypadku w nocy z 10 na 11 lutego nawet i one nie zatrzymały sprawcy. Oprócz gablot spłonęła również wycieraczka przed drzwiami mieszkania. Tym razem ucierpieli lokatorzy z ulic: Nałkowskiej, Żeromskiego, Baczyńskiego, Krasińskiego, Konopnickiej oraz Reja.

Mieszkańcy os. Młodych mają już dość zuchwałego zachowania wandali. Część z nich jest na etapie montażu domofonów, choć i one mogą okazać się zawodne. Dlatego też w trosce o bezpieczeństwo osiedlowej społeczności wystąpili miejscy radni. Wojciech Ozdoba wnioskuje o założenie monitoringu, natomiast Michał Mrówka zwrócił się z apelem do burmistrza Romana Piaśnika o częstsze niż dotychczas kontrole straży miejskiej prowadzone wspólnie z policją oraz przeniesienie fotokomórek spod kontenerów na śmieci na słupy oświetleniowe w różnych lokalizacjach osiedla. - Wszystko po to, aby sprzęt prewencyjnie odstraszał potencjalnego sprawcę i przyczynił się do zidentyfikowania i schwytania podpalacza – zaznacza radny Mrówka.

Temat ostatnich podpaleń na klatkach schodowych na os. Młodych miałby się też pojawić przy okazji najbliższego posiedzenia Komisji Praworządności i Samorządności Rady Miejskiej. To kolejny wniosek radnego do szefa olkuskiego magistratu. Który z pomysłów (i czy w ogóle) doczeka się realizacji? Czas pokaże.

Sprawca podpaleń nadal pozostaje bezkarny. W ujęciu wandala ważną rolę mogą odegrać sami mieszkańcy. Wszyscy, którzy w swojej okolicy dojrzą coś niepokojącego bądź dziwnie zachowujące się osoby powinni natychmiast zadzwonić na numer alarmowy 997.

Fot. Pixabay.com

 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!