Szkoły do remontu

remontNiebawem w szkołach prowadzonych przez powiat rozpoczną się remonty. Na ostatniej sesji Rady Powiatu przeznaczono na ten cel prawie milion złotych.

W ramach szkolnych modernizacji w II LO i IV LO zaplanowano remont chodników oraz dachów. Przy I LO i ZS nr 4 przewiduje się utwardzenie terenu. W powiatowym budżecie zabezpieczono środki na przygotowanie dokumentacji dotyczącej budowy nowych segmentów w olkuskim Zespole Szkół nr 1, w których powstaną sale lekcyjne. 

Powiat ogłosił już przetarg na budowę wielofunkcyjnego boiska przy IV LO. Na ten cel pozyskał wsparcie w wysokości 135 tys. złotych z programu Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie „Małopolskie boiska".

Poza wymienionymi inwestycjami w I LO, ZS nr 3 oraz ZS nr 4 prowadzona jest termomodernizacja. Zakres robót obejmuje również w części wymianę stolarki okiennej, odwodnienie, wymianę centralnego ogrzewania, instalację oświetlenia LED, montaż paneli fotowoltaicznych na dachach tych szkół. Całkowity koszt inwestycji to prawie 8 mln złotych, z czego niemal 4 mln złotych stanowi dotacji z unijnych funduszy.

- Po latach zaniechań i braku nakładów remontowych założyliśmy, że nasze szkoły średnie muszą odzyskać swój blask i być atrakcyjnym miejscem nauczania dla młodzieży nie tylko z naszego powiatu. W ostatnich trzech latach na ten cel przeznaczyliśmy około pięć milionów złotych. Zapowiadaliśmy, że systematycznie będziemy inwestować w poprawę szkolnej infrastruktury i tak się właśnie dzieje – komentuje starosta Paweł Piasny.

Fot. pixabay.com

 

 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!