Kinga Kasprzyk laureatką Festiwalu Zaczarowanej Piosenki!

kiniaPochodząca z Jaroszowca, a mieszkająca obecnie w Kluczach 13-letnia Kinga Kasprzyk została laureatką 14. Ogólnopolskiego Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Podczas koncertu finałowego na Rynku Głównym w Krakowie niewidoma nastolatka pod opieką Marii Sadowskiej wyśpiewała 3. miejsce.

To nie pierwszy sukces 13-letniej Kingi. Dziewczynka śpiewa od najmłodszych lat, swoim głosem czarując publiczność wszędzie tam, gdzie się tylko pojawi. Ma za sobą także udział w jednej z poprzednich edycji tego niezwykłego festiwalu, ale w 2016 roku w duecie z Moniką Kuszyńską zdobyła „tylko” wyróżnienie. Teraz nadszedł czas na trzecią nagrodę.

Festiwal Zaczarowanej Piosenki to kilkuetapowy konkurs dla utalentowanych wokalnie osób z orzeczoną niepełnosprawnością, które z mikrofonem w ręce od 2005 roku walczą o Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz stypendia, pozwalające im na doskonalenie umiejętności wokalnych. Do finałowego koncertu zapraszanych jest dwanaście osób – sześć do 16. roku życia i tyle samo w kategorii dorosłych. Ostatnie dni przed prestiżowym występem na krakowskim rynku finaliści spędzają w asyście swoich muzycznych opiekunów. Kinga trafiła pod skrzydła Marii Sadowskiej, kojarzonej nie tylko z występów na scenie, ale także z bycia jurorką w telewizyjnym show „The voice of Poland”. Wspólnie wykonały utwór „Kiedy nie ma miłości”, natomiast w solowym występie Kinga zaśpiewała „Pszczółkę Maję”. Dobór tytułów nie był przypadkowy, bowiem każdy finał ukierunkowany jest na repertuar konkretnego artysty. W tym roku uczestnicy koncertu głównego upamiętnili postać zmarłego w ubiegłym roku Zbigniewa Wodeckiego.

Koncert retransmitowany będzie w najbliższą sobotę o godz. 15:10 przez drugi program Telewizji Polskiej, a werdykt w sprawie laureatów tegorocznego festiwalu wydało jury w składzie: Joanna Wodecka (córka Zbigniewa Wodeckiego) – przewodnicząca, Ewa Błaszczyk, Przemysław Bolechowski, Jacek Cygan, Ewelina Flinta, Bronisław Maj, Paulina Mikuła, Włodzimierz Pawlik, Zbigniew Preisner, Adam Sztaba, Magdalena Waligóra-Lisiecka, Elżbieta Zapendowska. Honorowy patronat nad festiwalem objęli: Anna Dymna - prezes Fundacji „Mimo Wszystko” oraz małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, a sukces Kingi jest tym cenniejszy, że jej występy oceniali specjaliści ze świata muzyki. Cały czas mocno ją dopingujemy, bo do swojego talentu przekonała już wiele osób – mówi Piotr Kasprzyk, tata 13-latki.

Laureaci 14. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki:

Kategoria dzieci:
1. Julia Zawrzykraj – w duecie z Hanną Banaszak utwór „Ja dla pana czasu nie mam”, solo: „Opowiadaj”
2. Agata Kubiak – w duecie z Łukaszem Łyczkowskim utwór „Kochaj mnie”, solo: „Nauczmy się żyć obok siebie”
3. Kinga Kasprzyk – w duecie z Marią Sadowską utwór „Kiedy nie ma miłości”, solo: „Pszczółka Maja”

Kategoria dorosłych:
1. Michał Wiśniewski – w duecie z Krystyną Prońko utwór „Jesteś lekiem na całe zło”, solo: „Tylko ty”
2. Natalia Siekierka – w duecie z Krzysztofem Cugowskim utwór „Jest taki samotny dom”, solo: „Zacznij od Bacha”
3. Patrycja Błach – w duecie z Adamem Nowakiem utwór „Jutro możemy być szczęśliwi”, solo: „Lubię wracać tam, gdzie byłem już”

Fot. archiwum rodziny Kasprzyków


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.