Kinga Kasprzyk laureatką Festiwalu Zaczarowanej Piosenki!

kiniaPochodząca z Jaroszowca, a mieszkająca obecnie w Kluczach 13-letnia Kinga Kasprzyk została laureatką 14. Ogólnopolskiego Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Podczas koncertu finałowego na Rynku Głównym w Krakowie niewidoma nastolatka pod opieką Marii Sadowskiej wyśpiewała 3. miejsce.

To nie pierwszy sukces 13-letniej Kingi. Dziewczynka śpiewa od najmłodszych lat, swoim głosem czarując publiczność wszędzie tam, gdzie się tylko pojawi. Ma za sobą także udział w jednej z poprzednich edycji tego niezwykłego festiwalu, ale w 2016 roku w duecie z Moniką Kuszyńską zdobyła „tylko” wyróżnienie. Teraz nadszedł czas na trzecią nagrodę.

Festiwal Zaczarowanej Piosenki to kilkuetapowy konkurs dla utalentowanych wokalnie osób z orzeczoną niepełnosprawnością, które z mikrofonem w ręce od 2005 roku walczą o Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz stypendia, pozwalające im na doskonalenie umiejętności wokalnych. Do finałowego koncertu zapraszanych jest dwanaście osób – sześć do 16. roku życia i tyle samo w kategorii dorosłych. Ostatnie dni przed prestiżowym występem na krakowskim rynku finaliści spędzają w asyście swoich muzycznych opiekunów. Kinga trafiła pod skrzydła Marii Sadowskiej, kojarzonej nie tylko z występów na scenie, ale także z bycia jurorką w telewizyjnym show „The voice of Poland”. Wspólnie wykonały utwór „Kiedy nie ma miłości”, natomiast w solowym występie Kinga zaśpiewała „Pszczółkę Maję”. Dobór tytułów nie był przypadkowy, bowiem każdy finał ukierunkowany jest na repertuar konkretnego artysty. W tym roku uczestnicy koncertu głównego upamiętnili postać zmarłego w ubiegłym roku Zbigniewa Wodeckiego.

Koncert retransmitowany będzie w najbliższą sobotę o godz. 15:10 przez drugi program Telewizji Polskiej, a werdykt w sprawie laureatów tegorocznego festiwalu wydało jury w składzie: Joanna Wodecka (córka Zbigniewa Wodeckiego) – przewodnicząca, Ewa Błaszczyk, Przemysław Bolechowski, Jacek Cygan, Ewelina Flinta, Bronisław Maj, Paulina Mikuła, Włodzimierz Pawlik, Zbigniew Preisner, Adam Sztaba, Magdalena Waligóra-Lisiecka, Elżbieta Zapendowska. Honorowy patronat nad festiwalem objęli: Anna Dymna - prezes Fundacji „Mimo Wszystko” oraz małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, a sukces Kingi jest tym cenniejszy, że jej występy oceniali specjaliści ze świata muzyki. Cały czas mocno ją dopingujemy, bo do swojego talentu przekonała już wiele osób – mówi Piotr Kasprzyk, tata 13-latki.

Laureaci 14. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki:

Kategoria dzieci:
1. Julia Zawrzykraj – w duecie z Hanną Banaszak utwór „Ja dla pana czasu nie mam”, solo: „Opowiadaj”
2. Agata Kubiak – w duecie z Łukaszem Łyczkowskim utwór „Kochaj mnie”, solo: „Nauczmy się żyć obok siebie”
3. Kinga Kasprzyk – w duecie z Marią Sadowską utwór „Kiedy nie ma miłości”, solo: „Pszczółka Maja”

Kategoria dorosłych:
1. Michał Wiśniewski – w duecie z Krystyną Prońko utwór „Jesteś lekiem na całe zło”, solo: „Tylko ty”
2. Natalia Siekierka – w duecie z Krzysztofem Cugowskim utwór „Jest taki samotny dom”, solo: „Zacznij od Bacha”
3. Patrycja Błach – w duecie z Adamem Nowakiem utwór „Jutro możemy być szczęśliwi”, solo: „Lubię wracać tam, gdzie byłem już”

Fot. archiwum rodziny Kasprzyków

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!