Targowisko już gotowe

targ1

Targowisko przy ul. Osieckiej w Olkuszu zyskało nowe oblicze. Inwestycja była realizowana w ramach jednego z projektów ujętych w Gminnym Programie Rewitalizacji. Projekt obejmuje także remont chodnika przy ul. Strzelców Olkuskich. Całości dopełni modernizacja Przedszkola nr 8.

Zaniedbany teren targowiska to już przeszłość. Na placu położono nową nawierzchnię z betonu asfaltowego. Pojawiły się tam też linie wyznaczające miejsca pod stragany. Zadbano również o sąsiadującą z placem zieleń.

Druga z inwestycji ujętych w projekcie także została już wykonana. Chodzi o remont chodnika przy ul. Strzelców Olkuskich 1 i 1a na odcinku 108 metrów.

gpr chodnik

Co ważne, modernizacja placu targowiska i chodnika zostały przeprowadzone tak, aby bez problemu z miejsc tych mogły korzystać osoby niepełnosprawne.

Obydwa przedsięwzięcia wykonało wyłonione w przetargach Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe GAMEX mgr inż. Grzegorz Żurek z Osieka. Inwestycja dotycząca modernizacji chodnika kosztowała 48 141,66 złotych, a okres gwarancji wynosi 10 lat. Koszt remontu placu targowiska to 163 912,84 złotych, także z 10-letnim okresem gwarancji.

Do wykonania pozostała trzecia część projektu, czyli modernizacja Przedszkola nr 8 przy ul. Legionów Polskich. Zakres prac obejmuje m. in. docieplenie budynku, modernizację studzienek piwnicznych, wykonanie dojść i chodników oraz montaż małej architektury. Niektóre z pomieszczeń zostaną wyremontowane, wymianie ulegnie też częściowo stolarka okienna i drzwiowa. W planach jest także modernizacja węzła cieplnego i instalacji c.o., instalacji elektrycznej węzła cieplnego oraz instalacji odgromowej.

- Cieszę się, że udało nam się tak szybko zrealizować dwa zadania spośród trzech wchodzących w skład tego projektu. Plac targowy przy Osieckiej wymagał modernizacji zarówno dla poprawienia komfortu sprzedających, jak również mieszkańców robiących w tym miejscu zakupy. Nowa nawierzchnia jest zdecydowanie bardziej funkcjonalna, ale również estetyczna. Również chodnik przy Strzelców Olkuskich wymagał kapitalnego remontu – uważa Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza. – Na następny rok mamy zaplanowaną modernizację znajdującego się opodal budynku Przedszkola Nr 8 w Olkuszu, na co przewidzieliśmy przeszło 1,2 miliona złotych – dodaje szef olkuskiego magistratu.

Wartość całego projektu wynosi 1 421 648,42 złotych, z czego unijne dofinansowanie to 943 105,17 złotych.

 targ3


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.