Targowisko już gotowe

targ1

Targowisko przy ul. Osieckiej w Olkuszu zyskało nowe oblicze. Inwestycja była realizowana w ramach jednego z projektów ujętych w Gminnym Programie Rewitalizacji. Projekt obejmuje także remont chodnika przy ul. Strzelców Olkuskich. Całości dopełni modernizacja Przedszkola nr 8.

Zaniedbany teren targowiska to już przeszłość. Na placu położono nową nawierzchnię z betonu asfaltowego. Pojawiły się tam też linie wyznaczające miejsca pod stragany. Zadbano również o sąsiadującą z placem zieleń.

Druga z inwestycji ujętych w projekcie także została już wykonana. Chodzi o remont chodnika przy ul. Strzelców Olkuskich 1 i 1a na odcinku 108 metrów.

gpr chodnik

Co ważne, modernizacja placu targowiska i chodnika zostały przeprowadzone tak, aby bez problemu z miejsc tych mogły korzystać osoby niepełnosprawne.

Obydwa przedsięwzięcia wykonało wyłonione w przetargach Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe GAMEX mgr inż. Grzegorz Żurek z Osieka. Inwestycja dotycząca modernizacji chodnika kosztowała 48 141,66 złotych, a okres gwarancji wynosi 10 lat. Koszt remontu placu targowiska to 163 912,84 złotych, także z 10-letnim okresem gwarancji.

Do wykonania pozostała trzecia część projektu, czyli modernizacja Przedszkola nr 8 przy ul. Legionów Polskich. Zakres prac obejmuje m. in. docieplenie budynku, modernizację studzienek piwnicznych, wykonanie dojść i chodników oraz montaż małej architektury. Niektóre z pomieszczeń zostaną wyremontowane, wymianie ulegnie też częściowo stolarka okienna i drzwiowa. W planach jest także modernizacja węzła cieplnego i instalacji c.o., instalacji elektrycznej węzła cieplnego oraz instalacji odgromowej.

- Cieszę się, że udało nam się tak szybko zrealizować dwa zadania spośród trzech wchodzących w skład tego projektu. Plac targowy przy Osieckiej wymagał modernizacji zarówno dla poprawienia komfortu sprzedających, jak również mieszkańców robiących w tym miejscu zakupy. Nowa nawierzchnia jest zdecydowanie bardziej funkcjonalna, ale również estetyczna. Również chodnik przy Strzelców Olkuskich wymagał kapitalnego remontu – uważa Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza. – Na następny rok mamy zaplanowaną modernizację znajdującego się opodal budynku Przedszkola Nr 8 w Olkuszu, na co przewidzieliśmy przeszło 1,2 miliona złotych – dodaje szef olkuskiego magistratu.

Wartość całego projektu wynosi 1 421 648,42 złotych, z czego unijne dofinansowanie to 943 105,17 złotych.

 targ3

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!