Pochwal się ogródkiem!

tulipany

Mieszkasz w gminie Klucze i chcesz się pochwalić swoim ogródkiem? Zgłoś się do konkursu organizowanego przez gminę!

Konkurs „Najpiękniejszy ogródek przydomowy w Gminie Klucze’’ ma na celu promocję pomysłowości oraz nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych, kształtowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców gminy oraz powiększanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych Gminy Klucze.
Mogą w nim uczestniczyć właściciele ogródków (za wyjątkiem pracowników urzędu oraz ich najbliższej rodziny). Wystarczy wypełnić zgłoszenie dostępne wraz z regulaminem na stronie: www.gmina-klucze.pl lub w siedzibie urzędu w Kluczach oraz dołączyć maksymalnie pięć zdjęć ogrodu. Zgłoszeń można dokonać osobiście w urzędzie przy ul. Partyzantów 1 (pokój 308) lub pocztą elektroniczną na adres: klucze@gmina-klucze.pl. Termin mija 20. sierpnia o godz. 15.00. Jurorzy będą oceniać aranżację ogródka, różnorodność nasadzeń, oryginalność czy pomysłowość.

Gmina ogłosiła też drugi konkurs na „Najczystsze Sołectwo w Gminie Klucze’’. Ma on zmotywować mieszkańców sołectw do pracy na rzecz lokalnej społeczności oraz propagowanie czystości i porządku w każdej wsi.
Jak informuje kluczewski urząd, „(…) w konkursie oceniana będzie głównie praca mieszkańców włożona w utrzymanie czystości i schludnego wyglądu sołectwa. Najwyżej punktowane będą pomysłowość, inicjatywa i zaangażowanie jak największej liczby mieszkańców. Ocenie będą podlegały zarówno porządek i estetyka miejsc publicznych (placów, przystanków, skwerów, szkół, dróg, tablic informacyjnych, czystości terenów leśnych), jak i ogólna estetyka i czystość posesji. Będzie zwrócona duża uwaga na umiejętność integracji społeczności lokalnej i gotowość do współpracy na rzecz swojego najbliższego otoczenia”.

Sołectwo do konkursu zgłasza sołtys dokładnie w taki sam sposób, jak w przypadku konkursu na najpiękniejszy ogródek.

Nagrody zostaną wręczone laureatom konkursów 2. września, podczas Gminno – Parafialnych Dożynek w Rodakach.

Fot.pixabay.com


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.