Pochwal się ogródkiem!

tulipany

Mieszkasz w gminie Klucze i chcesz się pochwalić swoim ogródkiem? Zgłoś się do konkursu organizowanego przez gminę!

Konkurs „Najpiękniejszy ogródek przydomowy w Gminie Klucze’’ ma na celu promocję pomysłowości oraz nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych, kształtowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców gminy oraz powiększanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych Gminy Klucze.
Mogą w nim uczestniczyć właściciele ogródków (za wyjątkiem pracowników urzędu oraz ich najbliższej rodziny). Wystarczy wypełnić zgłoszenie dostępne wraz z regulaminem na stronie: www.gmina-klucze.pl lub w siedzibie urzędu w Kluczach oraz dołączyć maksymalnie pięć zdjęć ogrodu. Zgłoszeń można dokonać osobiście w urzędzie przy ul. Partyzantów 1 (pokój 308) lub pocztą elektroniczną na adres: klucze@gmina-klucze.pl. Termin mija 20. sierpnia o godz. 15.00. Jurorzy będą oceniać aranżację ogródka, różnorodność nasadzeń, oryginalność czy pomysłowość.

Gmina ogłosiła też drugi konkurs na „Najczystsze Sołectwo w Gminie Klucze’’. Ma on zmotywować mieszkańców sołectw do pracy na rzecz lokalnej społeczności oraz propagowanie czystości i porządku w każdej wsi.
Jak informuje kluczewski urząd, „(…) w konkursie oceniana będzie głównie praca mieszkańców włożona w utrzymanie czystości i schludnego wyglądu sołectwa. Najwyżej punktowane będą pomysłowość, inicjatywa i zaangażowanie jak największej liczby mieszkańców. Ocenie będą podlegały zarówno porządek i estetyka miejsc publicznych (placów, przystanków, skwerów, szkół, dróg, tablic informacyjnych, czystości terenów leśnych), jak i ogólna estetyka i czystość posesji. Będzie zwrócona duża uwaga na umiejętność integracji społeczności lokalnej i gotowość do współpracy na rzecz swojego najbliższego otoczenia”.

Sołectwo do konkursu zgłasza sołtys dokładnie w taki sam sposób, jak w przypadku konkursu na najpiękniejszy ogródek.

Nagrody zostaną wręczone laureatom konkursów 2. września, podczas Gminno – Parafialnych Dożynek w Rodakach.

Fot.pixabay.com

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!