List Otwarty do Romana Piaśnika, Burmistrza Olkusza część III

 sebastian tomsiaPanie Burmistrzu, finanse są jak wchodzenie po drabinie, każdy wie jak się to robi, lecz nie każdy wie gdzie ją przystawić …

Załóżmy, że rzucasz kostką. Umówiłeś się, że jeśli wypadnie szóstka zapłacisz karę w wysokości 10$. Jak myślisz, wypadnie szóstka?
Załóżmy teraz, że zamiast grać w kości grasz w rosyjską ruletkę – w sześciokomorowym magazynku znajduje się tylko 1 pocisk. Jak myślisz, czy po naciśnięciu spustu padnie strzał?  
Statystyka, a także nasz rozsądek podpowiada, że w obu przypadkach prawdopodobieństwo jest identyczne lecz w drugim przypadku może skończyć się tragicznie.
 

Panie Burmistrzu,
dwa tygodnie temu zapytałem Pana o konkrety, o wysokość zadłużenia, o oszczędności, o pieniądze, o to co się z nimi stało, skoro do dnia dzisiejszego nie widać efektów Pańskich rządów. Niestety nie uzyskaliśmy na te pytania odpowiedzi.
Mimo to, dzisiaj chcę zadać kolejne pytania, jakże ważne z punktu widzenia wszystkich mieszkańców, a szczególnie młodego pokolenia. Chcę poruszyć kwestie związane z majątkiem, a raczej tym co się z nim dzieje pod Pańskimi rządami. 
 
Przypominam, że idąc cztery lata temu do wyborów kontestował Pan sprzedaż majątku gminnego i gwarantował, że zatrzyma ten trend. Niestety była to kolejna kłamliwa obietnica. Niestety kontynuuje Pan ścieżkę wyznaczoną przez poprzedników dokonując sukcesywnej sprzedaży majątku Gminy!
Od chwili, kiedy został Pan zaprzysiężony na urząd Burmistrza do dnia dzisiejszego, sprzedał Pan majątek warty kilkanaście milionów złotych. Nie Pański majątek, a gminny, czyli nas wszystkich – mieszkańców gminy Olkusz.
Pytam Pana:
1. Co Olkusz zyskał na tych transakcjach?
2. Co stało się z tymi pieniędzmi, gdzie zostały zagospodarowane?
3. Ile Pan pozyskał nowych nieruchomości w tym czasie?
4. Ile nowych terenów budowlanych utworzył?
5. Ile działek uzbroił w media?
 
Ba, Pan nie zaprzestał wyprzedaży majątku gminnego, wręcz przeciwnie. Wystarczy zajrzeć na strony urzędu, by dowiedzieć się, że zdecydował Pan o sprzedaży kolejnych nieruchomości wartych wiele milionów złotych! Bardzo zżera mnie ciekawość na co idą te pieniądze, skoro ani żadnych porządnych inwestycji w Olkuszu nie ma, a i dług gminy wynosi kilkadziesiąt milionów złotych.
 
Kilkadziesiąt milionów odziedziczonego kredytu po Pańskich rządach.
Kilkadziesiąt milionów kredytu, które będziemy musieli spłacać w latach przyszłych.
Kilkadziesiąt milionów, które zamiast na inwestycje i rozwój pójdą na spłatę długu.

Czy tak postępuje prawdziwy gospodarz?
Czy obca jest Panu wiedza, że majątek sprzedaje się tylko raz?
Przypominam Panu, że kwota o jakiej mówimy patrząc na całą kadencję przekracza ponad 100 000 000 pln  (sto milionów złotych). Gdzie się podziały te miliony?
 
Jestem pewien, że spora część mieszkańców zna odpowiedzi na powyżej zadane pytania, ale z chęcią chciałaby je usłyszeć od Pana. Bo przecież to Pan obiecywał rozwój, miejsca pracy, atrakcyjne tereny. Pan to wszystko obiecał, proszę Pana. I co?

Kolejny raz prosimy… nie, żądamy odpowiedzi na te pytania!
 
Sebastian Tomsia

 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!