"Pomoc to moc" - głosuj na lokalne projekty!

plac zabawPZU od kilku lat dofinansowuje projekty, których realizacja zapobiegnie lub zmniejszy skutki wypadków komunikacyjnych. Do programu zgłoszono trzy kolejne inicjatywy z powiatu olkuskiego.

W tym roku akcja przebiega pod hasłem: „Zdrowa i bezpieczna rodzina”. Dzięki wsparciu internatów w Zedermanie powstanie Fit – Park, a na olkuskim osiedlu Młodych zostaną wyremontowane trzy place zabaw. O inicjatywach pisaliśmy niedawno na naszych łamach. Teraz poparcie mieszkańców przyda się kolejnym wnioskodawcom.

„Naukowy Plac Zabaw” chce zbudować Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach. Ma to być nietypowe miejsce, którego użytkownicy będą zdobywać wiedzę przez zabawę. - Ogrodzony plac będzie podzielony na strefy: muzyczną, iluzji, naukową, sensoryczną. Co ważne, dostępny będzie także dla osób niepełnosprawnych, ponieważ urządzenia z podejściami będą dostosowane m. in. dla wózków inwalidzkich. Powstaną tu urządzenia o konstrukcji stalowej w kolorze zielonym i fioletowym: głuchy telefon, kołyska Newtona, koła optyczne, krzywe zwierciadła, tablice ze złudzeniami, panel muzyczny, ściana do pisania, wir wodny – tak opisują plac zabaw jego pomysłodawcy. Inicjatywa miałaby powstać przy szkole podstawowej. Wnioskowana kwota to 94 235 złotych.

Stowarzyszenie „Res Sacra Miser” w Olkuszu ubiega się o 65 360 złotych na utworzenie rodzinnego ogrodu zabaw integracyjno – terapeutycznych. W ten sposób niepełnosprawne dzieci będą mogły m. in. zintegrować się ze swoimi rówieśnikami przez wspólne spędzanie wolnego czasu oraz przez zabawę w bezpiecznym, przyjaznym miejscu. Autorzy projektu zakładają utworzenie następujących stref zabaw: „Pomysły na zmysły”- zabawy stymulujące rozwój zmysłów, „Słucham - działam” zabawy poprzez muzykę i taniec", „Doświadczam – tworzę”- zabawy poprzez doświadczanie, „Ruch dobry na wszystko”- zabawy ruchowe usprawniające motorykę. W poszczególnych strefach będą prowadzone cykliczne zajęcia integracyjno - aktywizujące i terapeutyczne prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę wspieraną przez wolontariuszy. Projekt obejmie wyposażenie ogrodu terapeutycznego min. w domki interaktywne, przeplotnie, ścianki funkcyjne, tory przeszkód, bujaki, huśtawki, które umożliwią korzystanie z nich dzieciom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach i tym, które nie potrafią samodzielnie usiąść – mówią autorzy inicjatywy.

Kolejny projekt to „Bezpieczna droga do szkoły" oraz "Szkoła odblaskowa". To dwie coroczne akcje profilaktyczno – edukacyjne organizowane przez fundację Bezpieczny Powiat Olkuski. Fundacja zamierza kupić materiały odblaskowe dla około 3 tys. uczniów szkól podstawowych z terenu powiatu olkuskiego. Na ten cel chce pozyskać wsparcie w wysokości 3 500 złotych.

Każdy, kto chce wesprzeć opisane pomysły, powinien wejść na stronę pomoctomoc.pl, odnaleźć dany projekt i kliknąć ikonkę „poprzyj inicjatywę”.

Fot.pixabay.com


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.