„Kluczewska era komputera”


komputerMieszkańcy gminy Klucze, którzy skończyli 25 lat, mogą uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach komputerowych. Do wyboru jest siedem tematów.

Szkolenia odbywają się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach w systemie popołudniowym oraz weekendowym. Każde ze szkoleń trwa 16 godzin. W zależności od zainteresowań można wybrać jeden z modułów. Rodziców z pewnością zainteresuje moduł „Rodzic w internecie”. Dorośli dowiedzą się, jak dziecko powinno bezpiecznie „poruszać” się w wirtualnym świecie. Poznają też zagrożenia czyhające w sieci. W programie przewidziano naukę korzystania z usług e-administracji, jak złożenie wniosku Rodzina 500+ czy uzyskanie Karty Dużej Rodziny.

Osoby zainteresowane założeniem własnej działalności gospodarczej mogą skorzystać ze szkoleń
„Mój biznes w sieci”. Rejestracja firmy, usługi e-administracji, działania marketingowe, prawa autorskie, edukacja dla przedsiębiorców – to wszystko poznają kursanci wybierający ten moduł.

Uczestnicy szkoleń „Moje finanse i transakcje w sieci” nauczą się bezpiecznie załatwiać tego typu sprawy w sieci. Pod uwagę wzięte zostanie również założenie i obsługa konta, założenie zaufanego profilu oraz składanie różnego rodzaju zaświadczeń drogą elektroniczną.

„Działam w sieciach społecznościowych” to praktyczna nauka kształtowania wizerunku i nawiązywania znajomości na portalach społecznościowych. Uczestnicy dowiedzą się jak dzielić się swoją twórczością i wykorzystywać cudzą z zachowaniem praw autorskich. Szkolenie obejmie podstawowe usługi e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.

Kolejny moduł to „Rolnik w sieci”. Uczestnicy szkolenia nauczą się szukać przydatnych w tym obszarze działalności informacji w internecie, płacić rachunki, korzystać z usług elektronicznej administracji; poznają też najpopularniejsze portale i fora rolnicze, Geoportal czy usługi Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Zainteresowani stworzeniem własnej strony internetowej mogą skorzystać ze szkolenia, w ramach którego dowiedzą się jak to zrobić, jak zarządzać portalem i dodawać treści z uwzględnieniem prawa autorskiego.

Szukanie informacji na temat szeroko rozumianej kultury z legalnych źródeł, wykorzystywanie znalezionych wiadomości do nauki czy własnej twórczości, poznanie portali prezentujących dorobek polskiej kultury – to główna tematyka szkolenia „Kultura w sieci dla wszystkich”.

Regulamin rekrutacji i udziału w projekcie, terminy szkoleń, formularz zgłoszeniowy do projektu i oświadczenie o miejscu zamieszkania dostępne są na stronie internetowej gminy (www.gmina-klucze.pl) i Szkoły Podstawowej w Kluczach (www.sp-klucze.pl).oraz w biurze projektu, czyli w Szkole Podstawowej w Kluczach. Informacje można też uzyskać drogą elektroniczną – e-mail: kluczewskaerakomputera@wp.pl

Projekt o wartości 139 930,00 złotych realizowany jest przez Gminę Klucze w ramach projektu finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa” Działanie nr 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.

 


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.