„Akademia szachów” najlepsza!

sport szachyW grudniu informowaliśmy na naszych łamach o plebiscycie na najciekawszy projekt zrealizowany przez organizacje pozarządowe i grupy nieformalne dla lokalnych społeczności w ramach Programu FIO Małopolska Lokalnie. Spośród 54 inicjatyw internauci wybrali „Akademię szachów” grupy nieformalnej „Miłośnicy gry królewskiej” z gminy Klucze.

Operatorami programu FIO sa Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych i Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze. Wszystkie społeczne inicjatywy zostały zrealizowane dzięki finansowemu wsparciu z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego. W ubiegłym roku skorzystało z niego 80 organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych z Krakowa oraz powiatów: chrzanowskiego, dąbrowskiego, krakowskiego, miechowskiego, olkuskiego, oświęcimskiego, proszowickiego i wielickiego. Wśród nich jest 21 małopolskich organizacji pozarządowych, które dofinansowanie przeznaczyły na swój rozwój poprzez wsparcie merytoryczne (szkolenia, warsztaty), promocyjne (budowa stron www, identyfikacja wizualna) i zakup sprzętu. Z kolei 8 organizacji pozarządowych otrzymało dotacje na działania społeczne, a 51 grup nieformalnych na różnego rodzaju warsztaty, spotkania i ciekawe wydarzenia artystyczne.

Z terenu naszego powiatu zrealizowano 13 inicjatyw. Internauci najwięcej głosów (784) oddali na projekt „Akademia szachów” grupy nieformalnej „Miłośnicy gry królewskiej”. W ramach inicjatywy odbywały się zajęcia z gry w szachy dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kwaśniowie Dolnym, wystawa zdjęć "Akademia szachów" oraz turniej szachowy. .Laureaci otrzymali voucher na kwotę 700 zł na usługi poligraficzne ufundowany przez firmę "kopia.pl", zestaw gadżetów od Województwa Małopolskiego i słodkie upominki.

Wśród 20-stu projektów z największą liczbą głosów znalazły się również:
- na 9 miejscu (327 głosów) Strzał w okienko - grupa nieformalna „Strzała” (organizacja turnieju piłki nożnej dla dzieci i młodzieży w wieku 5-12 lat z terenu Gminy Klucze),
- na 13 miejscu (294 głosy) Na wsi mamy się nie nudzą - grupa nieformalna "Nieformalne Mamuśki"(organizacja cyklu spotkań "przy kawie" ze specjalistami (m.in pediatrą, trenerem personalnym, dietetykiem, wizażystką i stylistką) dla mam z Cieślina; „Targu cieślińskich mam" i zabawy andrzejkowej),
- na 18 miejscu (147 głosów) Komputerowa Cool School - Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach "Niezapominajka" (rozwój instytucjonalny Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach "Niezapominajka").

Fot. fotolia.com


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.