Rozdano dotacje na remonty remiz

tglanów

Samorząd Województwa Małopolskiego zdecydował o przeznaczeniu środków na realizowany od 2009 roku program „Małopolskie Remizy”. Z dofinansowania, które wspomoże remonty i prace budowlane w lokalnych strażnicach OSP skorzysta w tym roku 5 gmin z terenu powiatu olkuskiego.

Jak informuje dysponent dotacji – Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego na swojej stronie internetowej „dotacje mogą być wykorzystane na wykonanie prac budowlano-remontowych, w tym zagospodarowania terenu wokół remizy, w szczególności dotyczących części operacyjno-technicznej budynków”. W roku 2019 na realizację tych zadań przeznaczono łącznie 4 389 019 zł, z czego kwota 208136 zł trafi do strażaków z powiatu olkuskiego.

Z dofinansowaniem w wysokości 16 136 zł będą wykonane prace modernizacyjne w remizie OSP w Laskach (gm. Bolesław). Gminy Klucze, Olkusz, Trzyciąż i Wolbrom pozyskały dofinansowanie, w jednakowej wysokości – tj. po 48 tys. zł. Z udziałem tych środków planowane są remonty w remizie OSP w Osieku (gm. Olkusz) oraz w Bogucinie Dużym (gm. Klucze).

W Glanowie (gm. Trzyciąż) zostanie wykonane odwodnienie budynku remizy od strony południowej i termomodernizacja budynku, a także likwidacja starej boazerii wewnątrz budynku. Koszt całości zaplanowanych robót według wstępnego kosztorysu wyniesie blisko 200 tys. zł.

Gmina Wolbrom przeznaczy dotację na kontynuację prac w budynku remizy OSP w Łobzowie. Niedawno, bo 28 kwietnia br. w części pomieszczeń tego budynku oddano do użytku Centrum Turystyki i Rekreacji. Na zadanie „Rozbudowa budynku remizy OSP wraz ze zmianą sposobu użytkowania części pomieszczeń na Centrum Turystyki i Rekreacji w Łobzowie” gmina Wolbrom otrzymała dotację w wysokości 350 tys. zł. przyznaną przez Zarząd Województwa Małopolskiego.  Nowa placówka powstała kosztem 1.998.362,97 zł. Dzięki dotacji z "Małopolskich Remiz" będzie wyremontowana część bojowa remizy, która znajduje się w dolnej części budynku.

tłobzów

W ciągu 10 lat funkcjonowania unikatowego w  skali kraju programu, którego głównym celem jest poprawa warunków pracy strażaków ochotników, utrzymania w dobrym stanie strażnic i sprzętu będącego w dyspozycji Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Małopolski, dotychczas skorzystało 784 małopolskich jednostek OSP. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel blisko 32 mln zł.


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.