Bukowno gotowe na lato

basen mosir 1Odnowiona plaża przy basenie, zajęcia z animatorem oraz spływ kajakowy Sztołą – takie atrakcje czekają na mieszkańców Bukowna i przyjezdnych w ramach akcji „Lato 2019” Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie.

Na bukowieńskim kąpielisku można korzystać z basenu sportowego (gdzie jest wieża do skoków z trzema platformami), rekreacyjnego (ze zjeżdżalniami, leżankami do masażu pleców czy „rwącą rzeką z wyspą”) oraz brodzika dla dzieci (z mini – zjeżdżalnią i zabawkami wodnymi). Kąpielisko jest w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Miłośnicy siatkówki plażowej mają do dyspozycji dwa boiska.

Przed zbliżającym się sezonem odnowiono niecki basenowe, wymieniono też piasek na plaży.

basen mosir 2

Co nowego przygotowano dla użytkowników kąpieliska? - Zaplanowaliśmy cykl zajęć z animatorem dla najmłodszych. Chcemy urozmaicić maluchom pobyt u nas, stąd pomysł na gry, zabawy i taneczne warsztaty. Poza tym przez cały sezon odbywać się będą tematyczne tygodnie, jak tydzień z zumbą, hawajski czy festiwal kolorów. Dodatkowo poza strefą fastfoodową wprowadzamy strefę słodkości - mówi dyrektor MOSiR - u w Bukownie Anna Kwaśniewska.

Cennik dostępny jest stronie MOSiR – u (zniżki w wysokości 50 proc. przysługują posiadaczom Lokalnej Karty Dużej Rodziny oraz Karty Aktywnego Mieszkańca Bukowna).

Basen zostanie otwarty 20 czerwca o godz. 9.00. W tym dniu od godz. 12.00 do godz. 19.00 zaplanowano szereg atrakcji dla najmłodszych: malowanie twarzy, modelowanie balonów, zabawy z chustą animacyjną,gry i zabawy. Dzieci i młodzież będą mogły uczestniczyć w warsztatach tanecznych, a na wszystkich czeka „Maraton Zumba & Fitness”. W ramach płatnych atrakcji dostępne będą: trampolina, dmuchany zamek, karuzela i basen z kulami wodnymi.

Druga rekreacyjna atrakcja, ciesząca się od kilku lat sporym zainteresowaniem, to spływ kajakowy Sztołą, który rusza w sobotę, 8 czerwca. Wytyczony trzykilometrowy odcinek rozpoczyna się przy zalewie „Leśny Dwór”, a kończy przy mostku przy ul. Borowskiej. Zainteresowani mają do dyspozycji 16 dwuosobowych kajaków z osprzętem. W czerwcu kajakiem można popływać w weekendy w godz. 10.00 – 18.00 oraz w Boże Ciało. Bilety w cenie 35 złotych sprzedawane są na początkowej przystani przy ul. Spacerowej.

Tak, jak w przypadku kąpieliska, na 50 proc. zniżki mogą liczyć posiadacze Lokalnej Karty Dużej Rodziny oraz Karty Aktywnego Mieszkańca.

Fot. MOSiR Bukowno


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.