Strażacy w trosce o krew

Prawie 13 litrów życiodajnego płynu udało się zebrać organizatorom akcji krwiodawstwa „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. W Gorenicach już po raz trzeci strażacka brać potwierdziła, że pomagać potrafi nie tylko gasząc ogień.

Wolbromskie Koło PSONI zbiera środki na ośrodek [ZDJĘCIA]

PSONI Koło w Wolbromiu pod koniec tego roku planuje otworzyć Centrum Wsparcia i Terapii Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin w Kluczach. Placówka powstaje w budynku po byłym Zespole Szkół, który trzeba dostosować do nowych potrzeb. W związku ze wzrostem kosztów realizowanej już inwestycji, konieczne jest znalezienie dodatkowych środków finansowych, dlatego organizowane są zbiórki datków na wsparcie projektu. W Wolbromiu w niedzielę odbył się z tej okazji wspaniały koncert.

Charytatywna „Scena Dla Każdego” [ZDJĘCIA]

8-letni Ignacy Łukasiewicz z Bukowna cierpi na cukrzycę oraz rozległą zakrzepicę zatok żylnych mózgu. Chłopiec stracił wzrok, a jedyną szansą na jego powrót do zdrowia jest leczenie w Rosji. Z pomocą do rodziny wyszła społeczność Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu, z którą łączy się historia najbliższych głównego bohatera ostatniej akcji.

Mama nie powinna umierać!

Przez całe życie rodzice opiekują się nami, aż w końcu przychodzi moment, kiedy to oni sami wymagają opieki. Mama zawsze była dla mnie ostoją bezpieczeństwa, wzorem siły i niezależności. Dzisiaj jest całkowicie zależna ode mnie, sama nawet nie usiądzie, nie obróci się. Zawsze była taka pogodna, lecz dzisiaj w naszym domu nie rozbrzmiewa jej śmiech, tylko płacz i krzyk nieludzkiego bólu…