Gwiazdkowe granie dla Nikosia [ZDJĘCIA]

Historia Nikodema Mocnego poruszyła w ostatnim czasie wiele serc. Chłopczyk, aby w przyszłości mógł chodzić, potrzebuje wyjazdu do Stanów Zjednoczonych, gdzie czeka go niejedna skomplikowana operacja oraz długa rehabilitacja. To właśnie na rzecz Nikosia zagrało w tym roku Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz w tradycyjnym, Gwiazdkowym Turnieju Charytatywnym.

Weekend Cudów 2017

Przez ostatni weekend do ponad 20 tysięcy domów w całych kraju dotarła Szlachetna Paczka. Dary, podobnie jak historie potrzebujących wsparcia rodzin, były różne. Cel w każdym przypadku był jednak ten sam. Chodziło o czynienie dobra i dawanie impulsu do zmian.

Szlachetna Paczka znowu łączy!

Szlachetna Paczka znowu połączyła tysiące Polaków. W sobotę, 18 listopada została otwarta Baza Rodzin i wystarczyło kilkadziesiąt godzin, aby z systemu zniknęła większość włączonych do projektu. Podobnie było w Olkuszu, Bukownie i Wolbromiu. Jest więc pewne, że w tegoroczny „Weekend Cudów” zaplanowany na 9/10 grudnia każdy z najbardziej potrzebujących wsparcia, otrzyma go.

Nikoś walczy o zdrową nóżkę. Musimy mu pomóc!

Ponad 650 tys. złotych to cena powrotu do zdrowia rocznego Nikosia Mocnego z Kwaśniowa Dolnego. Chłopczyk urodził się ze zdeformowana prawą nóżką. W Polsce lekarze sugerowali tylko jedno rozwiązanie – amputację. Okazało się jednak, że Nikoś może być pełnosprawnym dzieckiem. Znany ortopeda z USA podjął się przeprowadzenia skomplikowanej operacji. Czasu nie zostało zbyt wiele w przeciwieństwie do środków, jakie należy zebrać, aby operacja doszła do skutku.

Akademia Przyszłości drogą do sukcesów

Nie dają ani ryb, ani wędek. Uczą natomiast swoich podopiecznych mentalności wędkarza, który aby coś złowić, musi się nieco natrudzić. Mowa o niezwykłych studentach i ich tutorach, czyli Akademii Przyszłości – projekcie Stowarzyszenia „Wiosna” znanego również ze Szlachetnej Paczki.