Konkurs "Barwy Wolontariatu" trwa!

barwy wolontariatu1Znasz osoby, które swój wolny czas poświęcają na bezinteresowną pomoc innym? Zgłoś je do siedemnastej edycji konkursu „Barwy Wolontariatu”. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 12 listopada.

Konkurs organizuje Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie oraz Ogólnopolska Sieć Centrów Wolontariatu, pod honorowym patronatem wojewody Małopolski oraz pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego.

Organizatorzy podkreślają, że dzięki nadsyłanym zgłoszeniom mają okazję poznać i nagradzać ciekawe postaci wolontariuszy, którzy angażują się w przeróżne obszary działań społecznych, m. in. w imprezy sportowe, wydarzenia okolicznościowe, pomoc w szpitalach i hospicjach, udzielanie korepetycji, odwiedzanie osób starszych, pomoc niepełnosprawnym i wiele innych.

Nominowani do konkursu mogą być wolontariusze indywidualni lub grupy wolontariuszy, rodziny, które wspólnie podejmują działania społeczne. Kandydatów mogą zgłaszać: organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe, samorządowe, przedsiębiorstwa realizujące program wolontariatu pracowniczego, osoby prywatne korzystające z pomocy wolontariuszy oraz sami wolontariusze. W dwóch ostatnich przypadkach konieczne jest potwierdzenie faktu działalności wolontariusza przez organizację lub instytucję, która może o tym fakcie zaświadczyć.

Do każdego formularza zgłoszeniowego (do pobrania wraz z regulaminem ze stron: http://wolontariat.org.pl/ i http://www.wolontariat-malopolska.pl/barwy-wolontariatu-2017.html) dołączyć należy opis działalności kandydata w dowolnej formule, np. wspomnieniu, relacji czy pamiętniku. -Kapituła konkursu dokonuje wyboru na podstawie przesłanych zgłoszeń, dlatego warto dokładnie i ciekawie opisać aktywność wolontariuszy – zachęcają organizatorzy.
Zgłoszenia przyjmowane są w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Krakowie: osobiście lub listownie na adres: ul. Kamienna 10/6, 31-403 Kraków (liczy się data wpływu) pocztą elektroniczną na adres: konkurs@wolontariat-malopolska.pl.

Wolontariusze nominowani w konkursie zostaną zaproszeni na uroczystą Galę Wolontariatu, która odbędzie się w dniu 12 grudnia 2017 roku w kinie ARS przy ul. Św. Tomasza 11 w Krakowie.

 

 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!