Charytatywna „Scena Dla Każdego” [ZDJĘCIA]

ignas 1

8-letni Ignacy Łukasiewicz z Bukowna cierpi na cukrzycę oraz rozległą zakrzepicę zatok żylnych mózgu. Chłopiec stracił wzrok, a jedyną szansą na jego powrót do zdrowia jest leczenie w Rosji. Z pomocą do rodziny wyszła społeczność Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu, z którą łączy się historia najbliższych głównego bohatera ostatniej akcji.

7 lutego 2018 roku Ignaś trafił do szpitala z wysokim poziomem cukru w organizmie. Wcześniej rozwijał się prawidłowo i nie było żadnych objawów choroby. W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka zdiagnozowano u chłopca cukrzycę oraz rozległą zakrzepicę zatok żylnych mózgu. Ignaś został przewieziony na oddział diabetologii, ale po trzech dobach stan chłopca pogorszył się i z rozległą kwasicą ketonową Ignaś został przeniesiony na oddział intensywnej terapii. Przez dwa miesiące chłopiec był podłączy do pompy z wlewem heparyny i kroplówki. Podczas pobytu na diabetologii stan 8-latka znacznie się pogorszył, w wyniku czego stracił wzrok. Przeniesiono go na neurologię, a po wykonanym rezonansie okazało się, że zakrzepica zatorowa zaatakowała również ucho. Do dzisiaj Ignaś nie widzi i gorzej słyszy. Łącznie, przez ostatnie miesiące chłopiec miał szesnaście rezonansów głowy, kilka badań USG naczyń i tętnic. W międzyczasie rodzice chłopca szukali pomocy w klinikach w Krakowie i Warszawie, jednak rokowania na temat wzroku za każdym razem potwierdzały się. Wiadomo już, że w Polsce nie ma możliwości leczenia 8-latka. Jedyną szansą na to, aby Ignaś odzyskał wzrok, jest zakwalifikowanie go na specjalistyczną terapię w Moskwie, a jak wiadomo takie wyjazdy generują ogromne koszty, którym rodzina chłopca nie jest w stanie sprostać. Stąd szukanie pomocy na różne sposoby, choćby poprzez takie koncerty jak ten ostatni w „Ekonomiku”.

ignas 2

Koncert miał charakter „Sceny Dla Każdego”. Uczniowie nie tylko Zespołu Szkół Nr 3, ale także innych placówek mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności. Niektórzy śpiewali, inni grali, a jeszcze inni tańczyli. - Nie od dzisiaj pomagamy potrzebującym. Wierzę, że takie działania mają podwójny sens. Dają nadzieję na lepsze jutro dla chorych i w wielu przypadkach pozwalają spełniać marzenia występujących na scenie – mówi Agata Wdowik, nauczycielka z Ekonomika, pełniąca funkcję koordynatora przedsięwzięcia.

Koncert był także podziękowaniem dla wszystkich, którzy w ostatnich miesiącach wsparli Ignasia i jego najbliższych w walce o powrót do zdrowia 8-letniego chłopca. - Szkoła ma nie tylko uczyć, ale również wychowywać. Staramy się brać z życia ile tylko się da, ale także chcemy dawać coś od siebie. Stąd te koncerty i przekonanie, że to co robimy ma sens, tym bardziej że pomagamy naszym absolwentom – dodaje Wojciech Panek, dyrektor Ekonomika, który na zakończenie koncertu wręczył rodzinie Łukasiewiczów czeka na 3000 zł. Te pieniądze chociaż częściowo pokryją koszty specjalistycznego leczenia.

Koncert Charytatywny „Ekonomik Pomaga” - 07.03.2019_55 Koncert Charytatywny „Ekonomik Pomaga” - 07.03.2019_19 Koncert Charytatywny „Ekonomik Pomaga” - 07.03.2019_6


W związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego na czas ciszy wyborczej wyłączamy możliwość komentowania artykułów na naszej stronie. Komentarze będzie można dodawać ponownie w niedzielę po godzinie 21.00..