BO Małopolski: trwa zgłaszanie zadań!

bo małopolskaDo 6. czerwca można zgłaszać projekty do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Na realizację zadań przeznaczono 8 mln złotych.

Zainteresowanie BO z roku na rok jest coraz większe. W ubiegłorocznej edycji z powiatu olkuskiego wygrały cztery zadania: szereg różnego rodzaju zajęć służących integracji niepełnosprawnych dzieci z ich pełnosprawnymi rówieśnikami, program inspirujących zajęć dodatkowych dla uczniów olkuskich szkół podstawowych, zakup kriokomory oraz sprzętu rehabilitacyjnego dla Wojewódzkiego Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu, realizacja usług opiekuńczych i specjalistycznych dla osób z powiatu olkuskiego z orzeczonym stopniem niepełnosprawności umysłowej i niepełnosprawnościami sprzężonymi.

- Za nami dwie niezwykle udane odsłony Budżetu Obywatelskiego. Dziś startujemy z nową energią i liczymy na kolejne świetne pomysły naszych mieszkańców. Nie dajcie nam długo czekać i już teraz składajcie swoje zadania. To naprawdę bardzo proste! Nie trzeba być zameldowanym w województwie czy działać w organizacji pozarządowej. Liczy się przede wszystkim pomysł i to, by przelać go na papier. W razie kłopotów i z tym Wam pomożemy – zachęca Grzegorz Lipiec z zarządu województwa małopolskiego.

Kwota przeznaczona na tegoroczną edycję jest podzielona na sześć subregionów: tarnowski, sądecki, podhalański, Małopolski Zachodniej, krakowskiego Obszaru Metropolitalnego z wyłączeniem Krakowa oraz miasta Kraków. Powiat olkuski wraz z chrzanowskim i oświęcimskim należy do subregionu Małopolski Zachodniej.

Swoje pomysły mogą zgłaszać mieszkańcy Małopolski, którzy ukończyli 16 lat. Zadania podzielono na małe i duże. Te pierwsze, o wartości od 50 tys. złotych do 100 tys. złotych mają dotyczyć powiatu lub miasta Krakowa. Duże projekty swoim zasięgiem powinny obejmować przynajmniej dwa powiaty w danym subregionie, a ich wartość wynosi od 100 tys. złotych do 400 tys. złotych. Każde zgłoszone zadanie muszą poprzeć mieszkańcy: małe 30 osób, a duże 60 osób.

Wzorem ubiegłego roku władze województwa zachęcają autorów projektów do skorzystania z formularza zgłoszenia zadania dostępnego on-line na stronie bo.malopolska.pl. Wówczas można uniknąć błędów - formularz automatycznie sprawdza m. in. czy wszystkie pola zostały prawidłowo wypełnione, czy kwoty nie zostały przekroczone, czy harmonogram zadania nie wychodzi poza ustalone daty oraz zlicza kosztorys projektu. Projekty złożone w ten sposób zostaną szybciej zweryfikowane. - Zadanie zgłoszone elektronicznie należy wydrukować, podpisać i w formie papierowej wraz z listą poparcia zanieść lub przesłać do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (ul. Racławicka 56, 31-156 Kraków, ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków) lub jednej z agend placówki – informuje Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego.

Zgłoszone projekty oceni pod kątem formalno – prawnym specjalna komisja. Ogłoszenie listy zadań do głosowania oraz odrzuconych pomysłów (wraz z uzasadnieniami) nastąpi do 31 sierpnia. Głosowanie potrwa od 10 września do 5 października. Wyniki będą znane 30 listopada.

 

Wszystkie informacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego są dostępne na stronie: bo.malopolska.pl

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!