Strefa miejska bez zmian

Nie tak dawno poruszaliśmy temat wprowadzenia strefy miejskiej dla komunikacji zbiorowej świadczonej przez ZKG „KM”. Mieszkańcy pominiętych w strefie dzielnic Olkusza nie mogą zrozumieć, dlaczego muszą płacić więcej od innych, często pokonując znacznie krótszy dystans aniżeli ci, których obowiązują niższe ceny biletów. W sprawę zaangażował się również radny Michał Mrówka, który także nie bardzo rozumie decyzje wydane przez Związek.

Busy do Krakowa na starych zasadach

Nasz ostatni artykuł dotyczący pomysłu utworzenia połączenie kolejowego Olkusza z Krakowem wywołał wiele komentarzy ze strony Czytelników. W jednym z nich pojawiło się pytanie dotyczące wprowadzenia połączeń autobusowych ze stolicą województwa w ramach Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Postanowiliśmy sprawdzić, na jakim etapie są prace nad tym projektem?

Bilet za 1 zł

Ogłoszenie płatne
W związku z licznymi pytaniami pasażerów przypominany, iż bilet za 1 zł obowiązuje wyłącznie w strefie miejskiej ograniczonej przystankami: Os. Młodych Pętla, ul. Ks. Gajewskiego, Osiecka, Al. 1000-lecia, Rabsztyńska Supermarket, Supersam ZKG „KM”, 20 Straconych I, Skrzyżowanie stacja „Statoil”, Żuradzka, Orzeszkowej, Kamyk.

W wakacje za złotówkę

Wzorem ubiegłych lat, w okresie wakacyjnym uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mogą skorzystać z promocyjnych biletów jednorazowych na przejazdy miejską komunikacją.

Autobusem na Dni Olkusza

Ogłoszenie płatne
Związek Komunalny Gmin "Komunikacja Międzygminna" w Olkuszu informuje, że w dniach 27 - 28 maja (sobota i niedziela) uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów, które zapewnią Mieszkańcom zarówno dogodny przyjazd, jak i powrót z koncertów odbywających się w ramach Dni Olkusza. W autobusach dodatkowych obowiązuje cennik zgodny z taryfą ZKG "KM".