„Superbiletu” do Krakowa jak nie było, tak nie ma

Codzienny dojazd z Olkusza do Krakowa stanowi jeden z najbardziej palących problemów mieszańców naszego miasta. Sytuację miało poprawić zapowiadane od kilku lat włączenie Olkusza do sytemu komunikacji realizowanego w ramach Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Termin uruchomienia usługi został jednak po raz kolejny odłożony w czasie.

Wraca bus na trasie Tarnawa-Olkusz

Od poniedziałku 1. października wrócą regularne kursy na trasie Tarnawa – Olkusz – Olkusz – Tarnawa. Sprawa kończy się sukcesem dzięki zabiegom wójta Romana Żelaznego, który przekonał do podjęcia działalności przewozowej na tej trasie nowego przewoźnika oraz dzięki sprawnemu współdziałaniu wszystkich instytucji związanych z wydaniem pozwolenia. Na takie rozwiązanie problemu czekało wiele osób dojeżdżających do szkoły i pracy.

Umowy na autobusy podpisane

Na ulicach czterech gmin: Bolesławia, Bukowna, Klucz i Olkusza pojawią się nowe autobusy. Umowy z wyłonionymi w przetargach dostawcami zostały właśnie podpisane. Mieszkańcy wymienionych gmin mieli okazję obejrzeć jeden z pojazdów, jakim będą jeździć w przyszłym roku.

Nowe autobusy w przyszłym roku

W przyszłym roku na ulice czterech gmin: Bolesławia, Bukowna, Klucz i Olkusza wyjadą nowe, ekologiczne autobusy. Związek Komunalny Gmin "Komunikacja Międzygminna" w Olkuszu otrzymał na zakup nowoczesnego taboru prawie 19,4 mln złotych unijnej dotacji. Przetarg na dostawę pojazdów został już rozstrzygnięty.

Autobusem na Dni Olkusza

Związek Komunalny Gmin "Komunikacja Międzygminna" w Olkuszu informuje, że w dniach 26 - 27 maja (sobota i niedziela) uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów, które zapewnią Mieszkańcom zarówno dogodny przyjazd, jak i powrót z koncertów odbywających się w ramach Dni Olkusza. W autobusach dodatkowych obowiązuje cennik zgodny z taryfą ZKG "KM".