Powiatowi liderzy biznesu

Dziennik „Rzeczpospolita" już po raz siedemnasty przedstawił zestawienie 2000 firm, które stanowią śmietankę polskiej przedsiębiorczości. Znalazło się wśród nich aż osiem przedsiębiorstw z terenu naszego powiatu. Spośród nich najwyżej, na 179 miejscu, uplasowały się Zakłady Górniczo-Hutnicze „Bolesław”.

Prestiżowa nagroda dla PSS „SPOŁEM”

27 pracodawców z całego kraju zostało nagrodzonych w X edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”, nad którym honorowy patronat objął Prezydent RP Andrzej Duda. Wśród laureatów plebiscytu znalazła się „SPOŁEM” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Olkuszu.

SumiRriko Poland znów rozbudowuje zakład

 Plany otwarcia prawie 20 lat temu przez japońską firmę Tokai Rubber Industries zakładu produkcyjnego w Wolbromiu były dosyć sensacyjne i egzotyczne. Dziś Japończycy z TRI Poland, a od roku SumiRiko Poland są już „swoi”. Firma wrosła w życie gospodarcze i społeczne regionu, a zakład jest pracodawcą dla wielu mieszkańców Wolbromia i nie tylko. Firma stale się rozwija i rozbudowuje, a dowodem tego jest dokonane ostatnio otwarcie kolejnej hali biurowo-produkcyjnej.