FTT Wolbrom SA świętuje sukces inwestycyjny

4Jeden z największych i najstarszych zakładów przemysłowych funkcjonujących na terenie Wolbromia – Fabryka Taśm Transporterowych gruntownie modernizuje swoje linie produkcyjne. W ostatnich miesiącach dokonano poważnych zakupów, które dostosowują produkcję do wymogów współczesnego rynku.

5 listopada w zakładzie zorganizowano dzień otwarty, podczas którego pracownicy i akcjonariusze mogli pokazać swoim rodzinom w jakich warunkach obecnie pracują oraz pochwalić się nowymi nabytkami.

 

FTT Wolbrom S.A., spadkobierca tradycji utworzonego przed 108 laty przez Piotra Westena i Otto Dullę wolbromskiego oddziału Olkuskiego Towarzystwa Akcyjnego Przemysłu Żelazno-Metalowego do dziś związany jest z przemysłem gumowym. Zorganizowany ostatnio dzień otwarty miał na celu prezentację najnowszych osiągnięć zakładu w zakresie wymiany starego, wysłużonego niejednokrotnie przez dziesiątki lat parku maszynowego na urządzenia nowoczesne i dużo bardziej wydajne. Kierownictwo zakładu zdecydowało, że do świętowania sukcesów inwestycyjnych zaprosi obok gości specjalnych także akcjonariuszy oraz wszystkich pracowników wraz z rodzinami, którzy przy okazji mogli zobaczyć fabrykę i stanowiska codziennej pracy swoich najbliższych.  

Prezes Piotr Pięta z dumą prezentował przybyłym nowoczesne, bardzo kosztowne, wielomilionowe nabytki firmy. Zakończony niedawno pod okiem tajwańskich dostawców rozruch nowej linii wulkanizacyjnej z prasą, a także zakup nowoczesnego miksera i urządzeń, dzięki którym fabryka będzie samowystarczalna pod względem produkcji tkanin zdecydowanie przyczyni się do poprawy procesu produkcyjnego, a dodatkowo pozwoli na znaczne zwiększenie produkcji taśm transporterowych. Jak podkreślał podczas sobotniego spotkania przewodniczący Rady Nadzorczej FTT Wolbrom, wcześniej wieloletni prezes wolbromskiego Stomilu Władysław Banyś  - zakupione w ostatnich miesiącach urządzenia są unikatowe (robione na specjalne zamówienie), a ich ceny niebotyczne. W tym kontekście życzył obecnemu prezesowi spółki, aby jego służby handlowe potrafiły w pełni wykorzystać zwiększony potencjał produkcyjny firmy i znalazły nabywców na zwiększoną produkcję na rynku krajowym i zagranicznym.

Pracownicy oprowadzający swoich bliskich po zakładzie podkreślali, że na przestrzeni lat warunki ich pracy uległy znacznym zmianom. Mimo oczywistych uciążliwości, wynikających ze specyfiki produkcji, zakład nie jest już obciążony takim ładunkiem szkodliwości, jak było to przed laty, zwłaszcza w powojennej historii fabryki. O poprawie jakości warunków pracy świadczą nie tylko inwestycje w nowoczesny sprzęt, ułatwiający pracę ludziom i ograniczający jej uciążliwość, ale także dbałość o bezpieczeństwo pracowników. Fabryka Taśm Transporterowych Wolbrom S.A. zajęła niedawno drugie miejsce w kategorii dużych przedsiębiorstw województwa małopolskiego w ramach organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy konkursu „Pracodawca - Organizator Pracy Bezpiecznej”.

7

1

5

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!