Krakowskie Dukaty trafiły do naszych przedsiębiorców

krakowskie dukaty9Szefowie czterech firm z terenu powiatu olkuskiego zostali uhonorowani prestiżowymi nagrodami przyznawanymi małopolskim przedsiębiorcom i samorządowcom. Krakowskie Dukaty wręczono podczas gali 166-lecia krakowskiej Izby Przemysłowo – Handlowej, która odbyła się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.

Krakowski Dukat to nagroda przyznawana od 1991 roku (z inicjatywy gazety "Czas Krakowski") przedsiębiorcom wywodzącym się ze środowisk gospodarczych województwa krakowskiego za znaczące osiągnięcia w działalności gospodarczej w okresie transformacji ustrojowej. W tym okresie patronat nad nagrodą, obok "Czasu Krakowskiego", objęła IPH w Krakowie. Od 1998 roku Izba Przemysłowo-Handlowa stała się jedynym fundatorem nagrody, która ma charakter promocyjny i przyznawana jest nie przedsiębiorstwu lecz osobie, która je założyła lub nim zarządza. Nagroda wyróżnia i honoruje osoby m. in. za osiągnięte wyniki ekonomiczne czy inwencję.

krakowskie dukaty2

Dukaty przyznawane są w czterech kategoriach: samorządowy kreator przedsiębiorczości (do której kandydatów rekomenduje Marszałek Województwa Małopolskiego spośród starostów, burmistrzów i wójtów małopolskich), właściciel firmy (mikro, małej, średniej, dużej), menedżer firmy oraz kreator przedsiębiorczości.

Cała pula nagród dla najlepszych menedżerów powędrowała w ręce prezesów firm z powiatu olkuskiego: Alfreda Szylki (Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o.) Huberta Kardasza (INTERMAG Sp. z o. o.), Piotra Pięty (Fabryka Taśm Transporterowych Wolbrom SA) oraz Daniela Więzika (Traditional Polish Style Sp. z o. o.).

krakowskie dukaty4

Nasi przedsiębiorcy zostali rekomendowani przez krakowską Izbę oraz jej olkuski oddział. -Niesamowicie cieszy fakt, że firmy z powiatu olkuskiego są tak pozytywnie odbierane w coraz szerszych gremiach. Nagrody to nie tylko docenienie umiejętności menedżerskich właścicieli bądź zarządców przedsiębiorstw. To również podkreślenie, że te firmy rozwijają się, tworzą nowe miejsca pracy, przyczyniają się do rozwoju regionu. Znaczenie Olkusza oraz Wolbromia na gospodarczej mapie Małopolski jest istotne, zaś uznanie tego faktu w tak doniosły sposób to dla nas spory sukces. Kapituła konkursu bardzo skrupulatnie analizuje osiągnięcia nominowanych przedsiębiorców, zarówno w aspekcie rozwoju zarządzanych przez nich firm jak również wpływu na otoczenie. Konkurencja jest ogromna, a kryteria wyboru bardzo merytoryczne. Tym bardziej cieszy fakt, że nagrody powędrowały w ręce olkuskich oraz wolbromskich menedżerów. Jest to niewątpliwie doskonała promocja nie tylko dla przedsiębiorców ale też dla naszego powiatu. W minionych latach nagradzani byli min. Andrzej Wiśniowski (właściciel WIŚNIOWSKI Sp.zo.o.), Ryszard Florek (właściciel firmy Fakro), Kazimierz Pazgan (właściciel Grupy Konspol), Kajetan D`obyrn – Prezes Zarządu Kopalni Soli WIELICZKA S.A), Janusz Filipiak (Prezes Zarządu Comarch S.A.). Tym bardziej przekazuję ogromne gratulacje dla nagrodzonych menedżerów. Znaleźć się w tak doborowym towarzystwie to wielki sukces - komentuje Emil Kocjan, dyrektor olkuskiego oddziału Izby.

krakowskie dukaty5

Nagrodę w kategorii samorządowy kreator przedsiębiorczości otrzymał burmistrz Bochni Stefan Kolawiński. Z kolei za kreatora przedsiębiorczości uznano burmistrza Krynicy – Zdrój Dariusza Reśko. Dukaty dla najlepszych właścicieli firm przyznano: Iwonie Starek (Vistar Sp z o. o.), Józefowi Szwiecowi (WitosPol), Bożenie Zarywskiej (Przedsiębiorstwo Odzieżowe Bożena i Zbigniew Zarywscy), Michałowi Czekajowi (Dragon Poland Sp. z o. o.).
Specjalne wyróżnienia - Złote Dukaty (przyznawane osobom, które już wcześniej otrzymały Krakowskiego Dukata i nieprzerwanie, minimum 15 lat zarządzają tą samą firmą, rozwijając ją i utrzymując jej wysoką pozycję na rynku) otrzymali: Jerzy Gas (SAG Sp. z o. o.), Wiesław Nowak (ZUE SA), Józef Serafin (PPU Fares Sp. z o. o.).

Fot. IPH w Krakowie

krakowskie dukaty1

krakowskie dukaty3

krakowskie dukaty6

krakowskie dukaty7

krakowskie dukaty8

krakowskie dukaty11

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!