„Gazela Biznesu” dla olkuskiego PKM-u

pkm gazele biznesu 2Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o. o. w Olkuszu zostało wyróżnione prestiżową nagrodą „Gazela Biznesu 2016”. Firma zajęła drugie miejsce w Polsce i pierwsze w Małopolsce.

PKM Sp. z o.o. to firma od lat zajmująca się spedycją krajową i międzynarodową, transportem chłodniczym oraz przewozem rzeczy i osób na terenie kraju i zagranicą. Spółka posiada 22 autobusy miejskie i 4 autokary turystyczne. Pozwala to na świadczenie usług przewozowych na stałych liniach pomiędzy Olkuszem, Bukownem, Sułoszową, Tarnawą, jak również dla Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna”. PKM prowadzi również wypożyczalnię autokarów na różnego rodzaju wycieczki, obozy, kolonie, pielgrzymki czy dowozy osób do miejsca pracy. Od tego sezonu firma organizuje także wyjazdy na mecze Ekstraklasowej drużyny piłkarskiej Wisły Kraków.

 Jednak zdobycie „Gazeli Biznesu” wiąże się z kolejnym aspektem działalności PKM-u. Chodzi o hurtową sprzedaż paliw płynnych (oleju napędowego, benzyny Pb95 i Pb98, oleju opałowego, LPG). 

"Gazele Biznesu" przyznaje co roku dziennik „Puls Biznesu” najdynamiczniej rozwijającym się firmom w Polsce. Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która odpowiada za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw. Pozycja w rankingu zależy wyłącznie od osiągniętych przez firmę wyników, a konkretnie – od wypracowanego w ciągu trzech lat przyrostu obrotów. W rankingu 2015 roku PKM plasował się na 36. miejscu w kraju i 2. w Małopolsce. Wystarczył rok i spółka znalazła się już w ścisłej czołówce. PKM dba także o kondycję fizyczną pracowników. Spółka została piłkarskim mistrzem branży paliwowej WROCŁAW 2016, wygrywając I Piłkarskie Mistrzostwa Branży Paliwowej.

pkm gazele biznesu 1

- Bardzo cieszę się, że zajęliśmy drugie miejsce w skali kraju i pierwsze w Małopolsce. Chciałbym podziękować całej załodze PKM Olkusz, bez której sukces ten nie byłby możliwy. Trud oraz zaangażowanie w wykonywaną pracę przełożyły się na to prestiżowe wyróżnienie, dzięki któremu o naszej firmie, jak i o mieście, zrobiło się głośno w całej biznesowej Polsce. Wynik ten zawdzięczamy prężnie rozwijającej się sprzedaży paliw płynnych, oferowane przez nas produkty najwyższej jakości przekonują naszych klientów do pewnych i bezpiecznych zakupów paliw. Każdy wie, jak ważne jest dobrej jakości paliwo. Dostarczamy je do firm transportowych, stacji paliw, firm produkcyjnych, gospodarstw rolnych, prowadzimy także sprzedaż dla klientów detalicznych na stacji paliw w Olkuszu, a niebawem otwieramy kolejną w Górkach Wielkich k. Cieszyna. Chciałbym również bardzo podziękować wszystkim naszym Klientom za współpracę. Mamy nadzieję, że ciągle podnoszona jakość naszych usług będzie wpływała pozytywnie na rozwój naszych stosunków handlowych – mówi prezes PKM-u Grzegorz Sikora.

Od 2011 roku większościowym udziałowcem PKM-u są Anna i Ireneusz Paciowie. Państwo Paciowie są także właścicielami firmy ANTRANS BIS, która w rankingu Gazele Biznesu 2016 uzyskała 12. miejsce w Małopolsce.

Fot. PKM Olkusz

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!