Prestiżowa nagroda dla PSS „SPOŁEM”

pss społem nagroda 201827 pracodawców z całego kraju zostało nagrodzonych w X edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”, nad którym honorowy patronat objął Prezydent RP Andrzej Duda. Wśród laureatów plebiscytu znalazła się „SPOŁEM” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Olkuszu.

Konkurs dobrych praktyk

Ogólnopolski konkurs organizowany jest przez NSZZ „Solidarność”, a jego nadrzędny cel to promocja pracodawców wyróżniających się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, z naciskiem na stabilność i warunki zatrudnienia oraz zachowywanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, a także prawa do zrzeszania się w związki zawodowe.

Wśród laureatów tegorocznej edycji plebiscytu znalazło się 27 firm, instytucji i placówek oświatowych, w których pracownik każdego dnia może liczyć na zrozumienie, wsparcie i szansę awansu. - Nasza Spółdzielnia otrzymała nagrodę za rzetelność, dbałość o zatrudnionych, ułatwienie pracy pracownikom niepełnosprawnym oraz szlachetne serce – zaznacza Joanna Kocjan, zastępca kierownika Działu Handlowo-Produkcyjnego ze „SPOŁEM” PSS w Olkuszu.

Pracownik nie jest przedmiotem

Uroczysta gala, podczas której nagrodzeni pracodawcy zostali przyjęci i uhonorowani przez Głowę Państwa Andrzeja Dudę, odbyła się w poniedziałek 26 lutego w Pałacu Prezydenckim. W stolicy nie mogło również zabraknąć Piotra Dudy – przewodniczącego Solidarności. Podkreślił on rangę organizowanego konkursu i niezwykłość jego laureatów, biorąc pod uwagę współczesny rynek, gdzie wielu pracodawców pracę traktuje jak towar, a swoich pracowników jak przedmioty. - Dziękuję państwu, że w tych trudnych czasach wychodzicie ponad przeciętność – mówił przewodniczący Duda, który jednocześnie zaznaczył, że wszyscy nagrodzeni są przykładem realizacji artykułów 12 i 20 Konstytucji RP mówiących m.in. o swobodzie działalności gospodarczej i własności prywatnej.

- Każdego dnia staramy się sprostać wymaganiom naszych klientów poprzez rzetelną pracę przy jednoczesnym poszanowaniu naszych pracowników. Chcemy, aby w Spółdzielni panowała przyjazna atmosfera, aby nasi goście i pracownicy czuli się komfortowo, bezpiecznie. Jestem przekonana, że w warunkach wspólnego zrozumienia i akceptacji, realizacja planów oraz prowadzenie biznesu staje się łatwiejsze – podkreśla Grażyna Kulig, prezes Zarządu „SPOŁEM” PSS w Olkuszu, która z rąk prezydenta odebrała pamiątkową statuetkę. W Pałacu Prezydenckim z ramienia Spółdzielni gościli również członek Zarządu Sylwester Kiełtyka, Przewodnicząca NSZZ ”Solidarność” Danuta Karcz oraz wiceprzewodnicząca Krystyna Gumula.

Sylwetka naszego laureata

„Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Olkuszu, to najstarsza firma handlowo-produkcyjna na terenie powiatu olkuskiego. We wrześniu 2014 roku obchodziła jubileusz 125 lat istnienia. Z tej okazji został wydany okolicznościowy folder zawierający informacje o bogatej historii Spółdzielni, jak również o jej codzienności w XXI wieku.

Jednym z głównych atutów Spółdzielni jest prowadzenie działalności handlowej w 8 sklepach, doskonale zaopatrzonych we wszystkie artykuły niezbędne klientom do codziennego życia. Oferta towarowa jest bardzo urozmaicona, szczególnie bogata w produkty wędliniarskie, nabiałowe oraz oczywiście pieczywo i ciasto produkcji własnej. Spółdzielnia współpracuje także ze sprawdzonymi lokalnymi producentami, którzy dostarczają produkty ulubione przez klientów.

Następne atuty „SPOŁEM” PSS w Olkuszu to usytuowanie większości sklepów przy najbardziej ruchliwych ulicach miasta oraz hołdowanie tradycjom przy wypieku chleba, którego smak i aromat stałym klientom kojarzy się z ciepłem i zapachem rodzinnego domu. Niektóre stosowane w Spółdzielni receptury mają ponad 50 lat. Zakład, w którym produkowane są wyroby ciastkarskie jest nowoczesny, wyposażony w maszyny i urządzenia w sposób zdecydowany poprawiające jakość produktów ale też ułatwiające pracę zatrudnionym tam pracownikom. Pieczywo i ciasto ze „SPOŁEM” w Olkuszu było wielokrotnie nagradzane za doskonałą jakość i niepowtarzalne walory smakowe.

- Naszym głównym celem jest satysfakcja klientów i dlatego staramy się stworzyć jak najlepsze warunki dokonywania zakupów. Dla zarządu oraz pracowników najlepszym dowodem, że praca nasza przynosi efekty jest stały wzrost liczby klientów i w tym miejscu pragnę im gorąco podziękować, że dokonując zakupów w sklepach „SPOŁEM” wspieracie Państwo naszą firmę, która z kolei daje pracę 135 pracownikom, w tym 40 osobom niepełnosprawnym – podkreśla prezes Grażyna Kulig.

Fot. PSS "Społem" w Olkuszu


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.