Stoimy i zatruwamy

Gdy na przejeździe kolejowym dróżnik zamknie szlaban, zazwyczaj tuż za nim ustawia się sznur samochodów. Część kierowców gasi silniki swoich aut, ale szczególnie na przejazdach w centrach miast pojazdy wciąż pracują, emitując szkodliwe dla zdrowia spaliny. I to w dobie ogólnego trendu walki ze smogiem.

Doczekali się asfaltu

Z końcem maja do naszej redakcji zadzwoniła jedna z Czytelniczek pytając o przeciągający się termin wykonania stumetrowego odcinka drogi w Zawadzie. Stary asfalt zerwano, a po kilku dniach prace stanęły. - Dlaczego tak się stało? - pytała mieszkanka tej miejscowości.

Hałaśliwa udręka mieszkańców

Inwestycje w kluczewskim zakładzie Velvet Care Sp. z o. o. idą pełną parą. Niestety, jedno z przedsięwzięć stało się uciążliwe dla mieszkańców. Chodzi o hałas spowodowany pracą nowej maszyny papierniczej. Zarząd zakładu stara się rozwiązać ten problem.

Czy na remontowanej drodze jest bezpiecznie?

Trwa gruntowna modernizacja drogi powiatowej Troks - Braciejówka - Jangrot – Trzyciąż. Zakres robót jest dość duży. Do naszej redakcji trafiły sugestie mieszkańców dotyczące zadbania o bezpieczeństwo kierowców i pieszych podczas prac na remontowanym trakcie.

„Orlik” do remontu

Od jesieni ubiegłego roku boisko do koszykówki i siatkówki jest nieczynne z powodu uszkodzonej nawierzchni. Nikt z tym nic nie robi. Kiedy ponownie będzie można korzystać z tego obiektu? - z taką interwencją zadzwonił do naszej redakcji mieszkaniec Klucz.