Czytelnicy pytają: mandaty za złe parkowanie

Na parkingu przy Carrefourze notorycznie zdarza się, że kierowcy parkują na miejscach wyłączonych - oznaczonych ukośnymi pasami. Czy na prywatnym terenie za takie parkowanie grozi mandat, a jeśli tak, to w jakiej wysokości? W jakim zakresie policja może interweniować w przypadku nieprawidłowo zaparkowanych samochodów na parkingach przy sklepach?

Są nowe słupki. Na jak długo?

Słupki na chodnikach powinny skutecznie zapobiegać parkowaniu aut w miejscach przeznaczonych dla pieszych. Często okazuje się to tylko teorią. W Olkuszu jednym z takich miejsc, które szczególnie upodobali sobie kierowcy, jest chodnik przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego w okolicach „Skarbka”.

Chaos na skrzyżowaniu

Ubiegłoroczna zmiana organizacji ruchu przy skręcie z drogi krajowej nr 94 w ulicę ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w obrębie osiedla Słowiki sprawiła, że część kierowców nie bardzo wie, kto z nich ma pierwszeństwo. Znaki pionowe są w tym miejscu ograniczone do minimum, a problem zmotoryzowanych zwiększa niejasne oznakowanie poziome. Na drodze pomimo upływu czasu wciąż pozostają dwa komplety linii.