Anonimowe badanie trzeźwości

Od trzech lat przy wejściu głównym do budynku Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu znajduje się urządzenie AlcoBlow, dzięki któremu potencjalny kierowca może sprawdzić stan trzeźwości. Sprzęt jest bardzo prosty w obsłudze, badanie trwa zaledwie kilkanaście sekund i - co ważne - ma charakter anonimowy.

Skromnie, ale godnie

Z początkiem listopada tysiące mieszkańców i gości odwiedziło olkuski cmentarz, aby choć na chwilę zatrzymać się przy grobach swoich bliskich. Niektórzy po raz kolejny zainteresowali się zbiorowymi mogiłami, w których spoczywają szczątki poległych żołnierzy. 

Skrzyżowanie niezgody

Z końcem marca na prośbę naszych Czytelników wyjaśniliśmy zasady obowiązujące na skrzyżowaniu ul. Króla Kazimierza Wielkiego z drogą krajową nr 94 i dalej z ul. Pakuska. W ich myśl lewa krawędź jezdni jest przeznaczona dla kierowców skręcających w stronę Katowic, natomiast prawa dla tych, którzy skręcają na wiadukt w kierunku Krakowa lub jadą prosto. Niestety, niektórzy uczestnicy ruchu nadal jeżdżą na pamięć, nie stosując się do obowiązujących zasad.

Orzeczenia o niepełnosprawności. Dlaczego są opóźnienia?

- Jestem osobą niepełnosprawną, która cyklicznie musi stawiać się na komisji lekarskiej orzekającej o niepełnosprawności. Niestety, terminy posiedzeń komisji są przesuwane, w moim przypadku o miesiąc. Z czego to wynika? Czy to kwestia braku środków ze strony Ministerstwa Zdrowia? Kiedy ludzie chorzy, oczekujący na wydanie orzeczenia o niepełnosprawności mogą spodziewać się zmiany tej sytuacji i stosowania się do ustawowych terminów? - z takim problemem zwróciła się do naszej redakcji olkuszanka.

Strzelają gdzie popadnie

Na terenie osiedla Centrum, a konkretnie na ul. Skalskiej od kilku tygodni mieszkańcy podnoszą alarm. Ich zdaniem ktoś umyślnie strzela z wiatrówki, za swój cel obierając okna mieszkań, anteny telewizyjne, a także przypadkowych przechodniów.