Termin remontu nadal nieznany

- Stan drogi pomiędzy Chechłem a drogą wojewódzką przy zjeździe na Ryczówek jest katastrofalny! Na dłuższych odcinkach asfalt jest całkowicie skruszony, wszędzie są głębokie dziury. Ciężki sprzęt, którym przeprowadzano tam jakieś przekopy i wykopy, zdewastował tym samym resztki „drogi” - zaalarmował naszą redakcję jeden z Czytelników. Kiedy trakt doczeka się gruntownego remontu?

Co dalej z olkuską basztą?

Olkuska baszta - miejsce symboliczne i nierozerwalnie związane z historią Srebrnego Miasta. Niestety od kilku miesięcy obiekt stoi pusty i jest zamknięty na kłódkę. Czy istnieje szansa, aby tchnąć w niego nowe życie?

Brak chętnych do funkcji szefa sztabu

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie olkuskim okazał się rekordowy. Na rzecz Fundacji Jurka Owsiaka w sześciu sztabach rozlokowanych w pięciu różnych miejscowościach wolontariusze zebrali ponad 203 tysiące złotych. Grały: Olkusz, Bukowno, Bolesław, Klucze oraz Jangrot. Zabrakło Wolbromia. Dlaczego? Bowiem nikt nie podjął się funkcji szefa sztabu.

Kałuża zostanie na swoim miejscu

Wielka kałuża przy ul. Rabsztyńskiej, zaraz za skrętem w ul. Zieloną a tuż przed salonem meblowym „Bodzio” nie od dzisiaj jest problemem mieszkańców. Po intensywnych opadach deszczu, bądź zimowych roztopach, przejście tamtędy bez narażania się na wejście do wody jest praktycznie niemożliwe. Apele do urzędników nie pomogły i wydaje się, że w najbliższym czasie nie pomogą. Gmina nie planuje bowiem inwestować w to miejsce.