Gołębie na cenzurowanym

Olkuski rynek, mimo iż znacznie mniejszy od krakowskiego, chociażby za sprawą gołębi stał się podobnym do serca Grodu Kraka. Skoro są gołębie, to i pojawiają się osoby dokarmiające ptaki. Swoje racje mają zwolennicy i przeciwnicy altruistycznej postawy względem zwierząt.

Na Sławkowskiej bez zmian

Na ulicy Sławkowskiej w Olkuszu trwa samowolka kierowców, którzy nagminnie parkują na zakazie. W lipcu poprzedniego roku nagłośniliśmy sprawę, jednak do dzisiaj niewiele się zmieniło.

Trawniki i rowy pełne śmieci

Temat śmieci na trawnikach czy w przydrożnych rowach po każdej zimie wraca jak bumerang. Gminy i służby pilnujące porządku otrzymują wiele sygnałów o takich miejscach. Jak skutecznie z tym walczyć?

W oczekiwaniu na remont stadionu

Gminny Program Rewitalizacji Olkusza w jednym ze swoich punktów ma ambitny plan renowacji obiektów sportowych na Czarnej Górze. O początku prac mówiło się już kilka miesięcy temu, jednak jak do tej pory przy ul. 29-listopada zmieniło się tyle co nic. Do naszej Redakcji zaczęły docierać pierwsze głosy zniecierpliwienia i obaw, że tak długo wyczekiwana inwestycja jest zagrożona.

Naprawy gwarancyjne na kładce

Próby zimy nie przetrwała przemalowana na czerwono część kładki nad torami łączącej Skwer z ul. Na Skarpie. Farba, którą pokryto trakt dla rowerzystów zaczęła się „łuszczyć” i odchodzić płatami. Defekt zauważyło spore grono naszych Czytelników.