Przewoźnik rezygnuje, pasażerowie proszą o pomoc

„Prosimy o interwencję w sprawie zawieszenia wykonywania kursów autobusowych na linii Bukowno ZGK-Olkusz-Trzyciąż-Tarnawa Podlas przez PKM Olkusz. Autobusami tej linii do szkół i pracy dojeżdżało wiele osób, które z dnia na dzień, praktycznie bez żadnej uprzedzającej informacji pozostały bez środka komunikacji zbiorowej. Niedługo rozpocznie się rok szkolny, a my w ostatniej chwili stanęliśmy przed poważnym problemem komunikacyjnym, jaki dotknie zwłaszcza nasze dzieci” – zwróciła się do nas grupa osób zamieszkałych na terenie gminy Trzyciąż w miejscowościach Tarnawa i Jangrot.

Słupki na chodnikach. Gdzie są potrzebne?

Wielokrotnie nasi Czytelnicy alarmowali o wyłamanych słupkach, które zapobiegają parkowaniu na olkuskich chodnikach. Najczęściej do takich przypadków dochodzi koło „Skarbka” przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego. Straż Miejska zapewnia, że zniszczone słupki będą wymieniane.

Dla kogo ta wiata?

Na olkuskich osiedlach coraz częściej ogradzane są śmietniki. Dzięki temu miejsca te wyglądają schludnie. Niestety, wbrew pozorom czasem taka inwestycja staje się sporą uciążliwością dla mieszkańców.

Walczą z hałasem

W czerwcu na naszych łamach poruszaliśmy problem hałasu, na jaki narzekają mieszkańcy Klucz. To efekt pracy nowej maszyny papierniczej w zakładzie Velvet Care Sp. z o. o. Władze firmy zapewniały wówczas, że postarają się rozwiązać ten problem. Są już wyniki pomiaru hałasu i plan, jak zniwelować „głośną" uciążliwość.

Czytelnicy pytają o bieżące remonty dróg

"Czy w tym roku nie ma potrzeby, aby na bieżąco remontować drogi gminne, ponieważ z tego co zauważyłam, to nie było przetargu na bieżące utrzymanie dróg? Od pewnego czasu na terenie Olkusza mało która dziura jest remontowana, a dziur przybywa. Czy ktoś z Wydziału Drogowego UMiG Olkusz robi przegląd olkuskich dróg ?"