Niebezpieczna handlowa samowolka

Wtorki i piątki od lat w Olkuszu nazywane są dniami targowymi. Przy ulicach Sławkowskiej i Świętokrzyskiej - bez względu na porę roku i pogodę - handel kwitnie, ale szczególnie przy tej drugiej lokalizacji warunki do robienia zakupów pozostawiają wiele do życzenia. Problem mają nie tylko kierowcy, ale również i piesi.

Kto posprząta harcówkę?

Teren po dawnym ośrodku harcerskim na olkuskim osiedlu Piaski, popularnie zwany harcówką, jest chętnie odwiedzany przez spacerowiczów. Niestety, nie wszyscy bywalcy tego miejsca potrafią docenić walory przyrody, zostawiając po sobie masę śmieci. Ostatnio w tej sprawie interweniowała w naszej redakcji mieszkanka Olkusza.

Nowy asfalt do końca kadencji

Stan dróg na terenie gminy Olkusz w wielu miejscach pozostawia sporo do życzenia. Remonty trwają, jednak ich częstotliwość zdaniem wielu mieszkańców jest zbyt mała. Przykładem miejsca, gdzie aż prosi się o odnowienie nawierzchni jest ul. Jasna.

Zima dla kota zła...

„Mieszkam w Wolbromiu na osiedlu XX-Lecia – to takie małe, przytulne osiedle, które lubią bezdomne koty... i tu pojawia się problem. Okazuje się, że, wg pań pracujących w Urzędzie Miasta i Gminy Wolbrom, w naszym mieście nie ma kotów bezdomnych, tylko wolno spacerujące…” – napisała do nas pani Jolanta, która poprosiła urzędników o pomoc w ratowaniu dzikich kotów przed zagrożeniami zimy.