Naprawy gwarancyjne na kładce

Próby zimy nie przetrwała przemalowana na czerwono część kładki nad torami łączącej Skwer z ul. Na Skarpie. Farba, którą pokryto trakt dla rowerzystów zaczęła się „łuszczyć” i odchodzić płatami. Defekt zauważyło spore grono naszych Czytelników.

"Obwodnica" Bukowna nadal czeka na dotację

 
- Kiedy wreszcie „obwodnica” Bukowna doczeka się remontu? - pytają mieszkańcy. Chodzi o drogę pomiędzy ul. Mostową i ul. Borowską. Miasto nadal czeka na informacje dotyczące przyznania dofinansowania z budżetu państwa modernizacji zdegradowanego traktu.

Niebezpieczna handlowa samowolka

Wtorki i piątki od lat w Olkuszu nazywane są dniami targowymi. Przy ulicach Sławkowskiej i Świętokrzyskiej - bez względu na porę roku i pogodę - handel kwitnie, ale szczególnie przy tej drugiej lokalizacji warunki do robienia zakupów pozostawiają wiele do życzenia. Problem mają nie tylko kierowcy, ale również i piesi.

Kto posprząta harcówkę?

Teren po dawnym ośrodku harcerskim na olkuskim osiedlu Piaski, popularnie zwany harcówką, jest chętnie odwiedzany przez spacerowiczów. Niestety, nie wszyscy bywalcy tego miejsca potrafią docenić walory przyrody, zostawiając po sobie masę śmieci. Ostatnio w tej sprawie interweniowała w naszej redakcji mieszkanka Olkusza.