Problematyczne rondo przy dworcu

Na placu dworcowym w ciągu dnia ciężko znaleźć wolne miejsce parkingowe. Chyba nie każdy z kierowców zdaje sobie jednak sprawę, że w tym miejscu mamy do czynienia z rondem, a więc i z ruchem okrężnym. Dlatego też pozostawianie samochodów w okolicach skrzyżowania zagrożone jest mandatem karnym.

Malowanie potrzebne od zaraz

Po zimie w wielu miejscach na drogach linie na asfalcie po prostu zniknęły. Farba nie wytrzymała próby mrozu i śniegu. Jeździć co prawda można „na pamięć”, ale to zawsze zwiększa ryzyko kolizji.

Sprzątanie po zimie. Ile to potrwa?

Temat śmieci to niekończąca się historia. Na naszych łamach często poruszamy kwestie związane z podrzucaniem różnego rodzaju odpadów pod osiedlowe kontenery czy też trawnikami pełnymi butelek i papierków. Tym razem chodzi głownie o zanieczyszczenia po zimie na terenach należących do gminy Olkusz.

Gałęzie do przycinki

Jeszcze w ubiegłym roku do naszej redakcji napisał Czytelnik skarżąc się na gałęzie przysypane śniegiem, wiszące nad drogą Olkusz - Bukowno. Śnieg stopniał, a my dopiero teraz doczekaliśmy się odpowiedzi na przesłaną do zarządcy traktu interwencję.