Tunelem do Bukowna?


Droga Olkusz – Bukowno jest częstym tematem interwencji naszych Czytelników. Tym razem powróciła kwestia gałęzi, które zdaniem kierowców, mocno utrudniają jazdę i powodują, że w niektórych miejscach zagraża to bezpieczeństwu wszystkich użytkowników traktu.

Ciemno na ulicach!


- Wieczorne wyjście z domu to jest wyzwanie. Nic nie widać! Lampy nie świecą na całej ulicy. Może osoby odpowiedzialne za ten stan rzeczy ruszą się czasem zza biurek i przespacerują po mieście po zmroku – zadzwoniła do nas mieszkanka ulicy Biema w Olkuszu. Podobne sygnały dotarły naszej redakcji z osiedla Słowiki.

Przewoźnik rezygnuje, pasażerowie proszą o pomoc

„Prosimy o interwencję w sprawie zawieszenia wykonywania kursów autobusowych na linii Bukowno ZGK-Olkusz-Trzyciąż-Tarnawa Podlas przez PKM Olkusz. Autobusami tej linii do szkół i pracy dojeżdżało wiele osób, które z dnia na dzień, praktycznie bez żadnej uprzedzającej informacji pozostały bez środka komunikacji zbiorowej. Niedługo rozpocznie się rok szkolny, a my w ostatniej chwili stanęliśmy przed poważnym problemem komunikacyjnym, jaki dotknie zwłaszcza nasze dzieci” – zwróciła się do nas grupa osób zamieszkałych na terenie gminy Trzyciąż w miejscowościach Tarnawa i Jangrot.

Słupki na chodnikach. Gdzie są potrzebne?

Wielokrotnie nasi Czytelnicy alarmowali o wyłamanych słupkach, które zapobiegają parkowaniu na olkuskich chodnikach. Najczęściej do takich przypadków dochodzi koło „Skarbka” przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego. Straż Miejska zapewnia, że zniszczone słupki będą wymieniane.

Dla kogo ta wiata?

Na olkuskich osiedlach coraz częściej ogradzane są śmietniki. Dzięki temu miejsca te wyglądają schludnie. Niestety, wbrew pozorom czasem taka inwestycja staje się sporą uciążliwością dla mieszkańców.