Zielona fala, a nie pułapki

wasze interwencje nowe- Czy te kamery montowane na skrzyżowaniu krajówki z ulicą Kościuszki to kolejne pułapki na kierowców? - z takim pytaniem zadzwonił do nas we wtorek jeden z mieszkańców Olkusza, zaniepokojony nowym sprzętem, jaki pojawił się nad sygnalizacją świetlną we wskazanym miejscu. Jak się okazuje, nowo zamontowane kamery mają kierowcom pomagać, a nie utrudniać im życie.

Najpierw przez kilka dni byliśmy świadkami remontu fragmentów asfaltu przy dojazdach do skrzyżowania. Prace, choć wykonywane z dużym zaangażowaniem robotników mimo czasem niesprzyjającej aury i tak mocno zakorkowały centrum miasta. Korki przed sygnalizacją sięgały nawet kilkuset metrów. Nowa nawierzchnia już jest, w niektórych miejscach pozostało tylko wymalowanie pasów ruchu i zebr na przejściach dla pieszych. Dotyczy to nie tylko skrzyżowania DK 94 z ul. Kościuszki i ul. Rabsztyńską, ale także z ul. Mickiewicza i ul. 20-straconych.

Na tych samych skrzyżowaniach kończy się także montaż kamer, mających upłynnić ruch samochodowy. Jak informują przedstawiciele krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, sygnalizacje są doposażane w urządzenia pozwalające skoordynować światła w dwóch newralgicznych miejscach. Kamery mają dać początek tzw. „zielonej fali”, czyli przejazdowi przez oba skrzyżowania bez konieczności czekania na jednym z nich.

Tak więc uspokajamy. Nowy sprzęt wcale nie oznacza nowych problemów dla kierowców. Co więcej, ma im ułatwić podróżowanie.

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!