Nie zamkną drogi dla ciężarówek

wasze interwencje noweW Olkuszu trwa remont ul. Dwudziestu Straconych. Chociaż inwestycja była długo wyczekiwana przez mieszkańców i kierowców, sposób organizacji ruchu wzbudza niezadowolenie niektórych olkuszan, którzy w tej sprawie interweniują w naszej redakcji.

Przypomnijmy, że przetarg w trybie „zaprojektuj i wybuduj” ogłoszony przez krakowski oddział ZDW wygrała firma TRANZIT Sp. z o. o. z Moskorzewa, która wykona całość robót za 1 mln 342 tys.422 zł brutto. Zakres prac obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej, wykonanie nawierzchni redukującej hałas, remont chodników, przebudowę zatok autobusowych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz remont istniejącego odwodnienia wraz z oczyszczeniem kanalizacji.

20 straconych remont 2

Roboty miały rozpocząć się w drugiej połowie sierpnia, a ich zakończenie planowano na koniec września. Tak się jednak nie stało – prace ruszyły kilka tygodni temu. Jak się dowiedzieliśmy, opóźnienie wynikło z przyczyn niezależnych od zarządcy drogi i wykonawcy. - Chodzi mianowicie o prace na zlecenie PWiK w Olkuszu, dotyczące robót z sieciami sanitarnymi, wymianę odcinka wodociągu oraz budowę kanalizacji kablowej dla przeprowadzenia kabla światłowodowego wzdłuż całej ulicy Dwudziestu Straconych. Roboty te powinny być wykonane przed pracami modernizacyjnymi. W związku z powyższym umowa zostanie prawdopodobnie przedłużona do 30 listopada 2016 roku. Zakończenie remontu planowane było na dzień 31 października 2016 roku, ale wykonawca zwrócił się do nas o przedłużenie terminu zakończenia robót – odpowiada Roman Leśniak, Główny Specjalista ds. Organizacji i Informacji Publicznej krakowskiego oddziału ZDW.

20 straconych remont1

Gdy o planowanej modernizacji pisaliśmy w sierpniu, ZDW zapewniało, że na czas remontu droga nie będzie zamknięta, a wykonawca ma zapewnić bezpieczny ruch pojazdów od daty przejęcia placu budowy. Mieszkańcy interweniujący w naszej redakcji sugerują, że nie jest to do końca dobre rozwiązanie. - Ruch dla aut ciężarowych powinien być zamknięty. Wąski chodnik, piesi idą po trawie – po prostu z obawy przed rozjechaniem. Zdarzają się sytuacje, że z jednej strony jedzie TIR, z drugiej ciężarówka i już jest problem z wymijaniem. Paraliż całkowity, a kierowcy stoją w korkach. Mieszkańcy wyjdą protestować na ulicę, jeszcze trochę – piszą do nas olkuszanie z ul. Dwudziestu Straconych.
Na tego typu sugestie ZDW odpowiada krótko. - Z uwagi na fakt, że jest to droga publiczna, nie ma możliwości zamknięcia ruchu dla samochodów ciężarowych. Roboty prowadzone są „pod ruchem”, a przejezdność zostanie utrzymana przez ruch wahadłowy – dodaje Roman Leśniak.

Jakie jest Wasze zdanie na temat trwającej modernizacji i organizacji ruchu? Piszcie na www.przeglad.olkuski.pl!

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!