Światła dla pieszych? Gmina ma wątpliwości

wasze interwencje nowe- Piesi nie zawsze potrafią korzystać z przejść z azylem, przez co w centrum miasta tworzą się korki – uważa nasz Czytelnik i proponuje rozwiązanie problemu: montaż wzbudzanej sygnalizacji. Gmina administrująca ul. Kościuszki nie jest przekonana, czy to dobry pomysł.

Kierowcy narzekający na pieszych i przechodnie skarżący się na zachowania zmotoryzowanych to niekończąca się historia. – Czasem trzeba dość długo czekać, aż trafi się uprzejmy kierowca. Niestety, sporo kierujących nie uznaje za stosowne zatrzymać się przed „pasami” - opowiadają piesi. Właściciele „czterech kółek” z kolei narzekają na przechodniów traktujących przejścia jak przedłużenie chodnika, ignorujących przepisy nakazujące zatrzymać się przed „pasami”, a nie wchodzić na nie bez sprawdzenia, czy droga jest wolna. W Olkuszu problem ten najbardziej odczuwalny jest we wtorki i piątki, kiedy w centrum panuje największy ruch.

- Na ul. Kościuszki (na odcinku od wiaduktu do skrzyżowania z ul. Króla Kazimierza Wielkiego) często tworzą się korki. Moim zdaniem jest to spowodowane w dużej mierze przez pieszych, którzy niekoniecznie potrafią korzystać z przejścia z azylem. Czy byłaby możliwość montażu świateł tylko dla pieszych na tym przejściu? – pyta jeden z naszych Czytelników.

Droga, o której mowa, to sporny trakt. Na razie jest on administrowany przez gminę, dlatego też tam właśnie skierowaliśmy pytanie od Czytelnika. Magistrat nie uznaje tego rozwiązania za korzystne. - Wykonane wstępne szacunki kosztów tej inwestycji wskazują na potrzeby rzędu 400 -500 tys. złotych, przy czym mamy wątpliwości, czy wprowadzenie tego rozwiązania faktycznie usprawni komunikację w rejonie. Dzięki temu, że kierowcy pojazdów na ul. Kościuszki niejako "zmuszani" są do ustępowania pierwszeństwa pieszym, powstaje możliwość włączania się do ruchu kierowców wjeżdżających na ul. Kościuszki z ul. Króla Kazimierza Wielkiego – odpowiada rzecznik prasowy urzędu Michał Latos.

Czy Waszym zdaniem wprowadzenie sygnalizacji dla pieszych usprawni czy spowolni ruch na ul. Kościuszki? Czekamy na opinie w komentarzach!

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!