Boisko gotowe do końca sierpnia

boisko sp3

Jesienią ubiegłego roku stanęły prace przy budowie boiska przy Szkole Podstawowej nr 3 na os. Pakuska. Nadeszły wakacje i rodzice obawiają się, że ich dzieci po raz kolejny będą zmuszone do zabawy między blokami i na betonie. Dlaczego inwestycja stanęła? – pytają.

Do jesieni budowlańcy przygotowali plac, ogrodzili go i wydawało się, że już wiosną dzieci będą mogły korzystać z długo wyczekiwanego boiska. Dotąd uczniowie w ramach lekcji wychowania fizycznego byli zmuszeni do korzystania z boiska betonowego, gdzie nietrudno o mniejsze lub większe urazy.

Przyszła zima, później wiosna i nic. Obraz budowy od końcówki 2016 roku nie zmienił się. Ale wkrótce place znowu mają ruszyć. - Wykonawca ma umowę z czasem realizacji zadania do końca sierpnia bieżącego roku i ten termin nie jest w żadnym stopniu zagrożony – zaznacza Michał Latos, rzecznik prasowy olkuskiego magistratu.

Okazuje się, że zwłoka z dokończeniem rozpoczętej inwestycji wynika z oczekiwania na dostarczenie wykonawcy przez firmę zewnętrzną bezpiecznej nawierzchni poliuretanowej, którą boisko przy SP 3 zostanie wyłożone.

- Mamy zapewnienia, że gdy wykonawca będzie dysponował niezbędnym materiałem ponownie wejdzie na plac budowy i dokończy swoje zadanie – dodaje przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy.

Zgodnie z zapewnieniami płynącymi z ratusza, społeczność „Trójki” od początku nowego roku szkolnego będzie się mogła cieszyć nowym obiektem, który z pewnością ułatwi nauczycielom prowadzenie zajęć w-fu. Ta perspektywa nie do końca podoba się rodzicom tamtejszych uczniów. - Czy nie można było tego skończyć wcześniej, przed wakacjami? Może i tak, jednak inwestycja ma zostać ukończona zgodnie z harmonogramem, więc w papierach wszystko się będzie zgadzać.

boisko1 sp3

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!