Dziury załatane, remont w planach

wasze interwencje noweGłębokie wyrwy w asfalcie, rozległe dziury, jazda off-roadowa – tak do niedawna wyglądała codzienność kierowców pokonujących drogę powiatową pomiędzy Chechłem a drogą wojewódzką przy zjeździe na Ryczówek. Dziury załatano, ale na remont z prawdziwego zdarzenia trzeba jeszcze poczekać.


Pierwsze interwencje dotyczące feralnego traktu trafiły do naszej redakcji wiosną. - Dziury są wszędzie. Niektóre z nich mają do 10 cm głębokości! Nie da się tędy jeździć. Kiedy w końcu zarządca drogi ją wyremontuje? - z takimi uwagami dzwonili do naszej redakcji kierowcy.

 O szczegóły dotyczące remontu powiatowego traktu zwróciliśmy się do olkuskiego Zarządu Drogowego. Minęło kilka tygodni, dziury zniknęły, a my otrzymaliśmy odpowiedź na pytania naszych Czytelników. - Na drodze został wykonany remont cząstkowy nawierzchni w ramach bieżącego utrzymania, co powinno pozytywnie wpłynąć na komfort podróżowania i bezpieczeństwo kierowców – mówi dyrektor Zarządu Drogowego Paweł Pacuń.

Czy to jednak szczyt możliwości powiatu w kwestii opisywanego traktu? Niewątpliwie na całym odcinku przydałaby się nowa, równa nawierzchnia. Szef Zarządu Drogowego w Olkuszu zapewnia, że gruntowny remont jest w planach. Tradycyjnie wszystko zależy od finansów. - Droga została zakwalifikowana do dofinansowania w ramach programu usuwania skutków klęsk żywiołowych. Gdy tylko Powiat Olkuski otrzyma promesę, przystąpimy do remontu. Prawdopodobnie będzie to 2018 rok, choć może się i tak zdarzyć, że środki otrzymamy jeszcze w tym roku – wyjaśnia Paweł Pacuń.

Stan drogi, przed cząstkowym remontem i po załataniu dziur, przedstawiamy na zdjęciach.

przed po
ryczówek chechło przed 1 ryczówek chechło po 4
ryczówek chechło przed 2 ryczówek chechło po 3
ryczówek chechło przed 3 ryczówek chechło po 2
ryczówek chechło przed 5 ryczówek chechło po 5
  ryczówek chechło po 1

 

 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!