Co dalej z olkuską basztą?

wasze interwencje noweOlkuska baszta - miejsce symboliczne i nierozerwalnie związane z historią Srebrnego Miasta. Niestety od kilku miesięcy obiekt stoi pusty i jest zamknięty na kłódkę. Czy istnieje szansa, aby tchnąć w niego nowe życie?

Dlaczego baszta jest zamknięta? - takie pytanie trafiło do naszej redakcji od jednej z Czytelniczek. Było ono skierowane nie tyle do nas, co do burmistrza Romana Piaśnika. - Przecież to jedna z wizytówek naszego miasta. Ostatnie lata pokazują, że jest to trudne miejsce dla prowadzenia działalności komercyjnej. Zresztą baszta nie była pomyślana jako miejsce komercyjne – dodaje olkuszanka.

Interweniująca kobieta poddała również propozycję powrotu do korzeni, czyli zagospodarowanie tego miejsca pod działalność kulturalną. - Proponuję organizację konkursu dla stowarzyszeń na prowadzenie takiej działalności w tym obiekcie – podsumowuje nasza Czytelniczka.

Pomysł godny uwagi, jednak jak wynika ze słów rzecznika UMiG na tę chwilę niemożliwy do realizacji. Powód? - Zgadzam się z powyższą opinią. Baszta jest wspaniałą wizytówką Olkusza. Niebawem jednak zostanie objęta dużym projektem inwestycyjnym i dlatego prowadzenie w tym miejscu jakiejkolwiek działalności nie jest obecnie możliwe – zaznacza Michał Latos.

Tym projektem jest rewitalizacja kwartału królewskiego połączona z utworzeniem multimedialnej trasy turystycznej w podziemiach ratusza. Przedmiotem planowanych działań będzie kompleksowa restauracja kwartału (w skład którego wejdzie również wspomniana baszta), z zabezpieczeniem reliktów dawnej zabudowy, rewitalizacją dziedzińca oraz utworzeniem nowego kompleksu muzealnego. O szczegółach projektu pisaliśmy TUTAJ.

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!