Termin remontu nadal nieznany

1- Stan drogi pomiędzy Chechłem a drogą wojewódzką przy zjeździe na Ryczówek jest katastrofalny! Na dłuższych odcinkach asfalt jest całkowicie skruszony, wszędzie są głębokie dziury. Ciężki sprzęt, którym przeprowadzano tam jakieś przekopy i wykopy, zdewastował tym samym resztki „drogi” - zaalarmował naszą redakcję jeden z Czytelników. Kiedy trakt doczeka się gruntownego remontu?

2

Stan opisanej drogi pozostawia wiele do życzenia od dawna. Gdy o konieczności przeprowadzenia pilnego remontu pisaliśmy w lipcu ubiegłego roku, skończyło się na doraźnym załataniu dziur. Szef administrującego traktem Zarządu Drogowego w Olkuszu zapewniał wówczas, że modernizacja jest w planach, gdyż droga została zakwalifikowana do dofinansowania w ramach programu usuwania skutków klęsk żywiołowych. Termin remontu uzależniano od tego, kiedy powiat otrzyma finansowe wsparcie.

3

Niestety, nadal nie wiadomo, kiedy kierowcy będą mogli jeździć po nowej nawierzchni. - W chwili obecnej wszystko zależy od tego w jakim terminie otrzymamy promesę od wojewody. Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne nie jesteśmy w stanie wykonać remontu cząstkowego nawierzchni, dlatego też odcinek drogi, na którym występują uszkodzenia nawierzchni, został oznakowany znakami ostrzegawczymi, łącznie z ograniczeniem prędkości. Służby Zarządu Drogowego na bieżąco monitorują drogę i w razie potrzeby ubytki w nawierzchni jezdni będą zabezpieczane przy użyciu destruktu asfaltowego lub kruszywa kamiennego – deklaruje dyrektor Zarządu Drogowego w Olkuszu Paweł Pacuń.
Planowana modernizacja dotyczy odcinka drogi zakwalifikowanego do dofinansowania przez komisję wojewódzką, od wjazdu z drogi wojewódzkiej, na odcinku niespełna 1,4 km.

4

 5

 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!