Termin remontu nadal nieznany

1- Stan drogi pomiędzy Chechłem a drogą wojewódzką przy zjeździe na Ryczówek jest katastrofalny! Na dłuższych odcinkach asfalt jest całkowicie skruszony, wszędzie są głębokie dziury. Ciężki sprzęt, którym przeprowadzano tam jakieś przekopy i wykopy, zdewastował tym samym resztki „drogi” - zaalarmował naszą redakcję jeden z Czytelników. Kiedy trakt doczeka się gruntownego remontu?

2

Stan opisanej drogi pozostawia wiele do życzenia od dawna. Gdy o konieczności przeprowadzenia pilnego remontu pisaliśmy w lipcu ubiegłego roku, skończyło się na doraźnym załataniu dziur. Szef administrującego traktem Zarządu Drogowego w Olkuszu zapewniał wówczas, że modernizacja jest w planach, gdyż droga została zakwalifikowana do dofinansowania w ramach programu usuwania skutków klęsk żywiołowych. Termin remontu uzależniano od tego, kiedy powiat otrzyma finansowe wsparcie.

3

Niestety, nadal nie wiadomo, kiedy kierowcy będą mogli jeździć po nowej nawierzchni. - W chwili obecnej wszystko zależy od tego w jakim terminie otrzymamy promesę od wojewody. Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne nie jesteśmy w stanie wykonać remontu cząstkowego nawierzchni, dlatego też odcinek drogi, na którym występują uszkodzenia nawierzchni, został oznakowany znakami ostrzegawczymi, łącznie z ograniczeniem prędkości. Służby Zarządu Drogowego na bieżąco monitorują drogę i w razie potrzeby ubytki w nawierzchni jezdni będą zabezpieczane przy użyciu destruktu asfaltowego lub kruszywa kamiennego – deklaruje dyrektor Zarządu Drogowego w Olkuszu Paweł Pacuń.
Planowana modernizacja dotyczy odcinka drogi zakwalifikowanego do dofinansowania przez komisję wojewódzką, od wjazdu z drogi wojewódzkiej, na odcinku niespełna 1,4 km.

4

 5

 


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.