Remont uzależniony od dotacji

wasze interwencje noweLato to czas drogowych remontów. Nasi Czytelnicy często interweniują w sprawie prowadzonych modernizacji, ale i pytają o zapomniane ich zdaniem drogi. Tak jest na przykład z ul. Mostową w Bukownie.

- Czy burmistrz zainteresuje się w końcu tą drogą? - pytają mieszkańcy za naszym pośrednictwem władze miasta.

- Stan techniczny nie tylko samej nawierzchni, ale też całego korpusu drogi pomiędzy ulicami Borowską i Mostową (nazywaną potocznie „obwodnicą”) od lat znajduje się w obszarze bezpośredniego zainteresowania burmistrza oraz radnych Rady Miejskiej. Jest to dziś bowiem najbardziej zdegradowany odcinek drogowy w naszym mieście – czytamy w odpowiedzi nadesłanej z Urzędu Miejskiego w Bukownie.

Magistrat informuje, że Biuro Eksperckie Nawierzchni Drogowych z Bolechowic we współpracy z Politechniką Krakowską opracowało na zlecenie Gminy Bukowno ekspertyzę stanu nawierzchni asfaltowej wybudowanej w 2004 roku tzw. „obwodnicy” o długości 1,2 km. Ekspertyzę zlecono, aby ustalić przyczyny licznych uszkodzeń pojawiających się na nawierzchni. W tym celu przeanalizowano dokumentację projektowej; wykonano m. in. analizę kategorii obciążenia ruchem na podstawie pomiarów ruchu, odwierty w konstrukcji nawierzchni i analizę grubości poszczególnych warstw korpusu drogi, badania laboratoryjne dolnych warstw korpusu drogowego w zakresie uziarnienia. Autorzy opracowania zaproponowali naprawę nawierzchni drogi, przede wszystkim z użyciem tzw. geosiatki szklano - węglowej.

- W budżetach miasta Bukowno na 2016 rok oraz na 2017 rok rezerwowane zostały środki finansowe na wykonywanie niezbędnych prac naprawczych na „obwodnicy”, w tym także frezowania nawierzchni w miejscach największych nierówności (lokalnych obniżeń i wyniesień). Obecnie w Referacie Przedsięwzięć Publicznych Urzędu Miejskiego w Bukownie trwają intensywne prace nad przygotowaniem kompletnej dokumentacji, pozwalającej złożyć wniosek do Wojewody Małopolskiego o dofinansowanie z budżetu państwa gruntownej przebudowy tej drogi w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Ze względu na szeroki zakres prac i finansową wartość tak dużego zadania do jego realizacji niezbędne będzie pozyskanie środków zewnętrznych – wyjaśnia sekretarz miasta Bukowno Marcin Cockiewicz.

Termin składania wniosków do tegorocznego naboru upływa 15 września. Jeśli uda się uzyskać dotacje, wówczas remont mógłby zostać zrealizowany w przyszłym roku.

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!