Dla kogo ta wiata?

wiata2Na olkuskich osiedlach coraz częściej ogradzane są śmietniki. Dzięki temu miejsca te wyglądają schludnie. Niestety, wbrew pozorom czasem taka inwestycja staje się sporą uciążliwością dla mieszkańców.

Ogrodzenie śmietników przede wszystkim poprawia estetykę. Chyba każdy zna widok porozrzucanych wokół kontenerów śmieci czy zalegających tam odpadów wielkogabatrytowych (meble czy odpady poremontowe).

Pewien czas temu nowy wygląd zyskał śmietnik przy ul. Armii Krajowej na osiedlu Pakuska. Niedługo potem pojawił się spory problem. - W imieniu mieszkańców ulicy Armii Krajowej 28 zwracam się z pytaniem, kiedy wiata śmietnikowa przy tej ulicy przestanie być noclegownią, jadalnią, dobrym schronieniem na spożywanie alkoholu – napisał do naszej redakcji olkuszanin. Interwencji w sprawie "dzikich lokatorów" śmietnika otrzymaliśmy znacznie więcej. 

Wiatę przy ul. Armii Krajowej postawiła Olkuska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Odpowiedzi na pytanie, jak rozwiązać problem, na który uskarżają się mieszkańcy szukaliśmy w Urzędzie Miasta i Gminy. -Tu sytuacja jest niestety trudna. Nie pomoże zamykanie wiat na klucz, ponieważ z doświadczenia wiemy, że wkładki do zamków są w takich sytuacjach szybko niszczone (celowo). Wówczas wszystkim użytkownikom należy wymienić klucze. Rodzi to powtarzające się koszty, które nie rozwiązują problemu. Podobnie z elektronicznymi zamkami - jeśli komuś będzie bardzo przeszkadzał fakt, że wiata śmietnikowa jest zamknięta - zniszczy również zamek elektryczny, który również będzie trzeba wymienić oraz dostarczyć mieszkańcom klucze magnetyczne – odpowiada rzecznik prasowy olkuskiego magistratu Michał Latos.

Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie, Straż Miejska obejmie ten teren częstszymi patrolami. Gmina jednocześnie zwróciła się do Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu z prośbą, by uczyniła to samo. 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!