Dla kogo ta wiata?

wiata2Na olkuskich osiedlach coraz częściej ogradzane są śmietniki. Dzięki temu miejsca te wyglądają schludnie. Niestety, wbrew pozorom czasem taka inwestycja staje się sporą uciążliwością dla mieszkańców.

Ogrodzenie śmietników przede wszystkim poprawia estetykę. Chyba każdy zna widok porozrzucanych wokół kontenerów śmieci czy zalegających tam odpadów wielkogabatrytowych (meble czy odpady poremontowe).

Pewien czas temu nowy wygląd zyskał śmietnik przy ul. Armii Krajowej na osiedlu Pakuska. Niedługo potem pojawił się spory problem. - W imieniu mieszkańców ulicy Armii Krajowej 28 zwracam się z pytaniem, kiedy wiata śmietnikowa przy tej ulicy przestanie być noclegownią, jadalnią, dobrym schronieniem na spożywanie alkoholu – napisał do naszej redakcji olkuszanin. Interwencji w sprawie "dzikich lokatorów" śmietnika otrzymaliśmy znacznie więcej. 

Wiatę przy ul. Armii Krajowej postawiła Olkuska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Odpowiedzi na pytanie, jak rozwiązać problem, na który uskarżają się mieszkańcy szukaliśmy w Urzędzie Miasta i Gminy. -Tu sytuacja jest niestety trudna. Nie pomoże zamykanie wiat na klucz, ponieważ z doświadczenia wiemy, że wkładki do zamków są w takich sytuacjach szybko niszczone (celowo). Wówczas wszystkim użytkownikom należy wymienić klucze. Rodzi to powtarzające się koszty, które nie rozwiązują problemu. Podobnie z elektronicznymi zamkami - jeśli komuś będzie bardzo przeszkadzał fakt, że wiata śmietnikowa jest zamknięta - zniszczy również zamek elektryczny, który również będzie trzeba wymienić oraz dostarczyć mieszkańcom klucze magnetyczne – odpowiada rzecznik prasowy olkuskiego magistratu Michał Latos.

Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie, Straż Miejska obejmie ten teren częstszymi patrolami. Gmina jednocześnie zwróciła się do Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu z prośbą, by uczyniła to samo. 


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.