Ciemno na ulicach!


wasze interwencje nowe- Wieczorne wyjście z domu to jest wyzwanie. Nic nie widać! Lampy nie świecą na całej ulicy. Może osoby odpowiedzialne za ten stan rzeczy ruszą się czasem zza biurek i przespacerują po mieście po zmroku – zadzwoniła do nas mieszkanka ulicy Biema w Olkuszu. Podobne sygnały dotarły naszej redakcji z osiedla Słowiki.

Za uliczne oświetlenie odpowiada gmina. Dotyczy to wszystkich dróg, także tych zarządzanych przez powiat czy województwo. Z interwencjami naszych Czytelników zwróciliśmy się zatem do władz miasta. -Wiemy, że w wielu miejscach jest problem z ulicznym oświetleniem na skutek silnego wiatru w poprzedni weekend. Tauron poinformował nas, że w pierwszej kolejności usuwane są awarie w domach prywatnych, a dopiero później na ulicach. W większości sprawność oświetlenia została już przywrócona, choć mogą zdarzać się jeszcze miejscowe problemy. Wspólnie z Tauronem monitorujemy temat na bieżąco - odpowiada rzecznik prasowy olkuskiego magistratu Michał Latos.

Wszelkie problemy z ulicznym oświetleniem można bezpośrednio zgłaszać do Wydziału Drogowo – Inwestycyjnego pod nr tel.: 32 626 01 57.


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.