Tunelem do Bukowna?


wasze interwencje noweDroga Olkusz – Bukowno jest częstym tematem interwencji naszych Czytelników. Tym razem powróciła kwestia gałęzi, które zdaniem kierowców, mocno utrudniają jazdę i powodują, że w niektórych miejscach zagraża to bezpieczeństwu wszystkich użytkowników traktu.

- Kiedy podjęte będą konkretne działania w celu poprawy bezpieczeństwa na odcinku drogi Olkusz - Bukowno przez Mazaniec? Drzewa kładą się na drogę, nie utrzymywane w porządku korony drzew łączą się ze sobą i tworzą tunel. W takim tunelu po wjechaniu z nasłonecznionego odcinka drogi nie widać rowerzystów i pieszych czy biegaczy. Kwestia czasu i będzie tam znowu wypadek – napisał do nas Czytelnik, prosząc o odpowiedź starostę. Szef powiatu odesłał nas jednak do Zarządu Drogowego.

Tradycyjnie już dowiedzieliśmy się, że przeglądy traktów pod kątem przydrożnej zieleni odbywają się regularnie. Szef Zarządu Drogowego informuje, że trwają rozmowy z olkuskim nadleśnictwem na temat kompleksowego rozwiązania kwestii przydrożnej zieleni w newralgicznych miejscach. - Drzewa rosnące w ciągu drogi powiatowej Olkusz - Bukowno w normalnych warunkach pogodowych nie zagrażają użytkownikom drogi. Niemniej jednak Zarząd Drogowy w Olkuszu wspólnie z Nadleśnictwem Olkusz, biorąc pod uwagę możliwości finansowe i przepisy obowiązującego prawa, podejmie odpowiednie działania, aby uporządkować zieleń w obrębie drogi w nieco szerszym zakresie niż cykliczna przycinka gałęzi – odpowiada dyrektor Zarządu Drogowego Paweł Pacuń.
Do tematu na pewno powrócimy, gdy będą znane szczegóły wstępnie zaplanowanych zamierzeń obydwu instytucji.


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.