Oznakowanie zniknie kiedy... się zetrze

wasze interwencje noweZmiana organizacji ruchu przy skręcie z drogi krajowej nr 94 w ulicę ks. kard. Stefana Wyszyńskiego sprawiła, że część kierowców nie bardzo wie, kto z nich ma pierwszeństwo. Pomyłki zdarzają się stosunkowo często, a według niektórych odpowiedzialne za to są pozostałości po znakach poziomych na asfalcie, które mimo nowych zasad ruchu obowiązujących na skrzyżowaniu pozostały.

- Po zmianie organizacji ruchu i przemalowaniu skrzyżowania ul. Wyszyńskiego i ul. Rataja (przy zjeździe z krajówki) nadal pozostały fragmenty starych linii. Kiedy zostaną starte, aby kierowcom nie mieszały w głowach? Dlaczego nie zostało to zrobione od razu? - pyta zdegustowany Czytelnik, który o pomoc w otrzymaniu odpowiedzi poprosił naszą Redakcję.

Według interweniującego mężczyzny, na wskazanym zjeździe z krajówki do wymuszeń pierwszeństwa, jak i nagłego hamowania każdej ze stron dochodzi z dużą częstotliwością. Bezpieczeństwo miałyby poprawić prace związane z usunięciem dawnych linii, jednak jak wynika ze słów rzecznika prasowego Urzędu Miasta i Gminy Olkusz, któremu to skrzyżowanie podlega, nie ma co liczyć na szybkie usunięcie starych linii.

- Linie te nie zostały starte, gdyż natychmiastowe ich usunięcie było możliwe wyłącznie poprzez sfrezowanie nawierzchni, która później musi być odtworzona. Nie były to prace zaplanowane w budżecie, a liczba i wartość wszystkich inwestycji w mieście sprawia, ze musimy bacznie przyglądać się każdej złotówce – przyznaje Michał Latos.

W tej sytuacji trzeba liczyć na „naturalną kolej rzeczy”. - Z czasem stare oznakowanie ulega naturalnemu zatarciu, co widzimy już teraz w tym miejscu. Po zimie zostanie zrobiony przegląd oznakowania poziomego celem jego uzupełnienia. Aktualne oznakowanie poziome zostanie odnowione i będzie lepiej widoczne. Przypomnę jednocześnie, że kierowcy powinni zwracać uwagę przede wszystkim na znaki drogowe, czyli oznakowanie pionowe – dodaje przedstawiciel olkuskiego magistratu.


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.